Неочевидные możliwości Google Docs

Internetowy edytor tekstu Google Docs już dawno zastąpił wielu pakiety biurowe. Jest on darmowy i nie захламляет folder «Dokumenty», jest w stanie przechowywać w folderach i dostęp do niego z dowolnego miejsca. Główną funkcją Google Docs jest całkiem zrozumiała. Jednak naprawdę potrafi trochę więcej, niż jesteśmy przyzwyczajeni myśleć.

Automatyczne wysyłanie wiadomości do bloga

Gdy chcesz zapisać utworzony dokument tekstowy jako stronę sieci web, można go automatycznie publikować na blogu. Aby to zrobić, trzeba kliknąć Udostępnij w prawym-górnym rogu obszaru roboczego. Następnie kliknij Publish as web page.

gdocs1

gdocs2

Na wyświetlonej stronie należy kliknąć na wierszu «set your blog site settings». W wyświetlonym oknie należy skonfigurować ustawienia dostępu do bloga. Tam jest wszystko szczegółowo i z przykładami. Jednak, jeśli masz standalone-blog, to najpierw zaznacz «My own server/custom». Teraz kliknij Post to blog i sprawa załatwiona. W ten sposób można wysyłać posty na blogu, raz zadając formatowanie za pomocą kodu html i zaoszczędzić czas na publikacje.

Zmieniamy Google Docs w repozytorium plików

Wcześniej w Google Docs można było przesłać tylko pliki biurowe, a i to nie wszystkie. Edytor natychmiast nawrócił ich do swojego formatu. A niedawno Google dodała możliwość przesyłania w Docs wszystkie pliki, z ograniczeniem do 250 mb na wszystko. Zgadzam się, wystarczy do plików, które chcesz zabrać ze sobą w drogę.

Aby pobrać pliki w Google Docs, kliknij Upload w lewej-górnej części interfejsu. Wybierz pliki i śmiało kliknij Star upload. Jeśli chcesz, że Google docs nie nawrócił dokumenty w swój format, odznacz odpowiednie pole wyboru.

gdocs3

gdocs4