Piclens — wspaniały plugin do przeglądarki

O zupełnie oszałamiającej wtyczce opowiada blog Webware. Zwrócić na niego uwagę radzę przede wszystkim aktywnym użytkownikom serwisów typu Flickr, a także tych, którzy po prostu dość często szuka zdjęcia w Google.

Piclens wyróżnia się tym, że zmienia się sposób prezentacji zdjęć. Najeżdżając kursorem myszy na zdjęcie i klikając na pojawiające się przycisk, można przejść do trybu pełnoekranowego podglądu. W dolnej części zostaną przedstawione wszystkie zdjęcia (mogą to być wyniki wyszukiwania w Google lub, na przykład, zdjęcia, oznaczone wspólnym tagiem we Flickr), w centrum pojawi się wybrane zdjęcie. Przy czym, jak twierdzi Lifehacker.com Mac użytkownicy mogą zarządzać wyświetlaniem za pomocą pilota Apple Remote!

Słowami nowy sposób prezentacji (który dla Internetu aż нетипичен) trudne, więc albo spróbuj plugin w akcji, albo sędzia w tej rysunkiem (to wyniki wyszukiwania Moscow w Google):

Ten film daje więcej informacji na temat pracy wtyczki (jeśli pozwala na ruch, spójrz).

Piclens nie jest idealny. Po pierwsze, dla wtyczki waży dość dużo (ponad 1 Mb), wymaga dobrego połączenia internetowego. Po drugie, działa ze wszystkimi stronami (lista obejmuje Google, Flickr, Facebook, Picasa Web Albums, DeviantArt, MySpace, itp). Po trzecie, nie ma wersji dla Opera (użytkownicy Internet Explorer, Firefox i Safari szczęście w tym zakresie). Po czwarte, nie jest jeszcze obsługiwany praca w systemie Linux w wersji «Файрфокса».

W sumie, twórcy mnie zaskoczyli :)