Port Mini DisplayPort w nowych Mac przestał być problemem

Gdy w laptopach MacBook Pro zamiast tradycyjnego portu DVI był używany przez interfejs Mini DisplayPort, jedyne wyświetlacze, do których można było podłączyć okazały się 24-calowy monitor Apple Cinema Display i 30-calowy Apple Cinema HD Display.

Mimo, że Apple oferuje adaptery do podłączenia nowych MacBook Pro do wyświetlaczy z VGA i DVI złączami, te karty są dość drogie. A oto inni twórcy udają się w tym o wiele więcej, oferując tańsze wersje adapterów. Wśród nich – Monoprice.com, Circuit Assembly i Kanex. Cena ich kart waha się od $10 do $20, podczas gdy przejściówka Apple będzie kosztować 30 $i więcej. Do tego samego, i Monoprice.com i Circuit Assembly oferują konsumentom kabli, które mogą podłączyć komputer Mac do wyświetlacza ze standardowym portem DisplayPort.

Firma Kanex również niedawno poinformowała o wydaniu nowej przejściówki z Mini DisplayPort do HDMI, który jest również wyposażony i portem USB za pomocą którego przesyłany sygnał audio. Ponadto, Monoprice.com i Circuit Assembly produkują kable-удлиннители z interfejsem Mini DisplayPort. Takowych nie brakuje wśród akcesoriów Apple, bo wszystkie oryginalne kable nie są przeznaczone do połączenia znajdujących się daleko od siebie urządzeń, to jest po prostu zbyt krótkie.

Program ARS Technica Chris Форсман (Chris Foresman) wyraża nadzieję na to, że w przyszłości Apple bierze pod uwagę wszystkie wady swoich akcesoriów. Do tej pory konsumenci mogą korzystać z odpowiedniej produktów od innych firm.