Twórcy programów antywirusowych krytykują Snow Leopard

IrbisNajnowsza wersja SYSTEMU Mac OS X Snow Leopard według przedstawicieli Apple jest wyposażony w ulepszoną ochroną. Istnieje szereg ekspertów, którzy uważają, że pojawienie się nowych narzędzi niewystarczającą miarą. Andrew Стормс (Andrew Storms), dyrektor ds. bezpieczeństwa nCircle Network Security, twierdzi, że innowacje – tylko ruch do odprowadzania oczu, mający przyciągnąć do nowego SYSTEMU operacyjnego uwagę większej liczby klientów korporacyjnych.

Chodzi o wspieranie «Sztucznym барсом» 64-bitowych aplikacji i odpowiedniego jądra, co zapewnia większą ochronę SYSTEMU.

Ale to nie wystarczy. Nowa możliwość Barca File Quarantine, choć z rozszerzonej funkcjonalności, ale zapewnia tylko podstawową ochronę od niektórych szkodliwych programów. O tym mówią przedstawiciele producenta programów antywirusowych firmy Symantec, dodając, że w przeciwieństwie do Norton Internet Security for the Mac, ochrona Snow Leopard nie zapobiega nieautoryzowanym dostępu do poufnych danych. Wśród innych wad Саймантек podkreślają nie zdolność do usuwania złośliwego oprogramowania z systemu, zasada działania w сигнатурам i brak interfejsu użytkownika — nie można dowiedzieć się, jakie sygnatury już pobrane.

Badacz z firmy Sophos, jeszcze jednego producenta programów antywirusowych – Paul Баккас (Paul O Baccas) twierdzi na swoim blogu, że ochrona przed złośliwym oprogramowaniem w SYSTEMIE Snow Leopard blokuje dostęp do komputerów wirusów przez program Entourage, Safari, Mail, Firefox, Thunderbird i innych, którzy korzystają z LSQuarantine. Inne programy nie działają, LSQuarantine, takich jak Skype, Adium, BitTorrent i Finder od Apple, a także dyski flash, w żaden sposób nie są zabezpieczone przed wnikaniem szkodliwych programów. Czyli jak wnioskuje Баккас, pracownicy Apple wdrożyliśmy tylko ochronę, która współpracuje z niektórymi plikami i programami i tylko w określonych warunkach.

Pozostaje tylko powtórzyć: zobaczymy wirus, który nie należy samodzielnie zainstalować, wpisać hasło, zastanowić się o Нортоне. Kupować ochronę przed zagrożeniami, których nie ma (nawet ), — wątpliwą przyjemność…