Umieść Gmail na karcie ekranu

Nie wiem jak w innych przeglądarkach, ale Firefox po określonym czasie pracy zaczyna «jeść» za dużo pamięci ram. I to jest naprawdę przykre, bo wielu już przyzwyczajeni podczas surfowania zachować kartę z otwartym mail od Google.

Na pomoc w tym konkretnym i w wielu innych przypadkach przyjdzie aplikacja Stick dla użytkowników XP i Vista. To daje możliwości do często używanych programów bezpośrednio na kartach, które przyczepiają się do twojego ekranu. Stąd ich nazwa Screen Tabs. W ten sposób, w jednym kliknięciem (lub po naciśnięciu skrótu) w tej karcie (ale nie w przeglądarce) będzie otwarta Gmail lub inne skonfigurowane przez ciebie strona sieci (pogoda, wiadomości, itp.). Aby to zrozumieć, patrz zrzut ekranu.

Gmail na karcie

Widzisz, gdzie jest otwarta strona? Oprócz tego, za pomocą wtyczki, można uzyskać szybki dostęp do Notatnika, Kalkulatora, czytania kanałów RSS. No i, oczywiście, te karty są własnością prywatną i funkcje Windows Explorer (z pełną obsługą drag and drop), czyli szybki dostęp do często używanych folderów na komputerze.

Więcej informacji na temat tej aplikacji (co prawda w języku angielskim), a także link do jego pobrania znajdziesz na stronie poświęconej Stick.

via Gmail in a Tab at the top of your screen