Wizowe sztuczki

Ostatni esej o dozwolone do odwiedzenia naszych współobywateli państwa był spowodowany tym, że mi w Ambasadzie Niemiec odmówiono wydania wizy. Drugi raz jej nie otrzymał, ale na temat uzyskania wiz wykopali dokładnie.

Chcę podzielić się z wami pięknym artykułem o хитростях uzyskać wizy od dziewczyny Oksany, autora bloga o podróżach SANSARA, mapa zwiedzania świata, który wygląda mniej więcej tak:

sansara.png

O dwóch kartach

Kolejny doskonały wariant dla ułatwienia życia w podróży — drugi paszport. Coś, gdzie są one legalne, na przykład na Ukrainie. Gdzieniegdzie, na przykład w Rosji, musiała исхитриться i trochę zakreślić prawo wokół palca. Ponadto u ciebie może po prostu być paszport innego kraju. Jak by nie było, gra jest warta świeczki. Po pierwsze, wszystkie ograniczenia na częstość wjazdu i wyjazdu, a także na liczbę otrzymanych z rzędu wiz, praktycznie przestaną cię dotykać — po prostu zmienić paszport na granicy i nie podawać w formularzu podróży na innym paszporcie. Po drugie, niektóre kraje, są równie ciekawe, jak podróżnik, mogą znajdować się w napiętych stosunkach z sobą. Tak w Bangladeszu nie puszczą tych, których mamy w paszporcie masz jakieś izraelskie tagowanie, a na mnie najprawdopodobniej po raz kolejny krzywo patrzą w amerykańskiej ambasadzie po mojej irańskiej wizy.

Rozmawiamy z urzędem celnym i pozbyć się starych wiz

Mimo to, wydaje się, ogromna przestrzeń do manewru, o przyszłości trzeba myśleć już teraz, zwłaszcza, jeśli masz zamiar podróżować przynajmniej kilka lat. Wszyscy wiedzą paskudny zwyczaj celników «psuć» całe strony sztampowo w samym ich środku, ale nie wszyscy wiedzą, że jeśli specjalnie poproś, aby umieścić pieczęć w konkretne miejsce lub po prostu nieco bardziej oszczędnie, to ci nie odmówi.

Jeśli skurcze już za późno, stron pozostało nic, a do domu nie chce, to można… wyciągnąć z paszportu stare wizy! Nie wszystkie, oczywiście, tylko te, które są łatwe do skórki. U mnie doskonale отодрались oba sąsiadujących z Chinami i Hongkongiem, i trzy lata temu, i świeże, jeszcze непроштампованный, który postanowiłam od razu być trzymać na strony «dla specjalnych notatek», gdzie pracownicy ambasady wizy zazwyczaj nie stawiają, a sam właściciel cichcem może. Nieźle sobie poradziłam wiza tajska, a to wszystko indyjskie wklejone są stałe. Jedna niby подалась, ale potem zbyt mocno uszkodziła samą stronę, i jeśli mi ją i проштампуют gdzieś, to będzie chyba, że na ziemi погранпостах między Индием i Nepalem, które łatwo można przekroczyć i tak po prostu po pewnym potrzeby, i z cudzymi zdjęciami w profilu, lub w jakimś nie mniej пофигистичном miejscu, jeśli tylko istnieje.

Czytaj resztę…