Automatyczna blokada Mac przy odejściu na pewną odległość od niego

Pracuje w dużym biurze miejscowości korporacyjnymi rekinami i гупиями, warto pomyśleć o tym, że komputer jest zebranie informacji w jednym miejscu, które powinno być обезопасено od innych oczu. Jeśli masz Mac, iPhone i dodatkowe $7,77, to ani jedna żywa dusza nie otrzyma do niego dostęp po tym, jak cofnij się od niego na kilka metrów.

logo.jpg

Zajmuje się tym narzędzia systemowe śluza powietrzna, który jest osadzony w panel System Preferences (preferencje systemu). Istotą pracy śluza powietrzna jest bardzo prosta — twój iPhone lub iPod touch z włączonym bluetooth, o których donosili narzędziu, jest stale monitorowany przez program. I jak tylko wycofać się na określoną odległość od komputera Mac, zostanie on zablokowany. Jak tylko wrócisz — komputer zostanie odblokowany.

main.jpg

Oprócz wystawienia czułości na prędkość i odległości blokady, można określić, jakie programy będą uruchamiane przy blokowaniu i odblokowywaniu. Dlaczego nie huśtawka torrenty w czasie, gdy mocy komputera Mac nie potrzebujesz?

Warto powiedzieć o bagach, które są właściwe dla śluza powietrzna. Jeśli tak jak ja używasz bluetooth mysz i klawiaturę, to zapomnij o programie. Ona zdejmie cię wiadomości o błędzie i będzie działać nie poprawnie stale tracąc komunikacja z myszą, клавой i blokowanie i odblokowywanie Mac na stałe.

fail.jpg

Twórcy programu twierdzą, że wina Apple i jakiś błąd w OSX. Zobaczymy, co będzie dalej…

Rich Kubota at Apple updated us again today on our situation. He said that the wireless keyboard and mouse connection-loss issue is due to a bug in the Bluetooth firmware made by Broadcom, Apple ‘ s current Bluetooth chipset manufacturer. He said that Broadcom is currently the holdup because Apple must wait for them to fix the firmware before publishing it as a software update.

Niestety, when we inquired about an estimated time until the firmware update would be available, Mr. Kubota could only tell us that «Apple makes no comments as to future plans.» He did say, though, that Broadcom is already working on the problem.

Śluza powietrzna