Importowanie wiadomości i kontaktów w Gmail z drugiej Web-mail

Gmail to nie tylko popularny, ale jest bardzo popularny, ale z tych czy innych powodów nie zawsze możemy odstąpić od starych kont. Przesyłanie wiadomości i kontaktów z innych systemów ręcznie, choć jest możliwy, ale zwykle skomplikowane. Dlatego zdecydowałem się opowiedzieć o tym, jak można przenieść dane z innych systemów za pomocą standardowego obecnie funkcję google.

Ja od dawna mam skrzynkę na yahoo i mimo, że jestem z niego w sumie już nie używam, mi byłoby szkoda stracić wiadomości i kontakty, które nie wiem dlaczego zachował się tam. Nie to, żeby było ich zbyt wiele, ale jednak.

Więc poszedłem na stronę z ustawieniami Gmail

Wprowadził adres e-mail i hasło.

System powiadomiła o tym, że rozpoczął się import. Przy czym w moim przypadku dostałem powiadomienie o zakończeniu importu, a raczej widziałem go rano, czyli import zajął nie mniej niż 8-10 godzin. Tak, to nie jest szybko, ale zgadzam się, że możliwość jest bardzo dobra, bo nie mam dostępu POP, i nie wiedziałem, jak to wszystko można zrobić, nie stosując wiele wysiłku.

Jeden minus mogę powiedzieć. Jak i w przypadku niektórych мобильниками można zmierzyć się z problemem języka rosyjskiego. Nie wiem, który z systemów jest tu winny, ale kontakty z rosyjskimi nazwiskami przyszli «krzywych».

Zaznaczę, że w ten sposób, import, jest właśnie jeśli zdecydujesz się zrezygnować z innego adresu, ponieważ nowa poczta zostanie dostarczona ze skrzynki gmail tylko w ciągu 30 dni. Ale nie trzeba mieć otwarty POP. Jak przełączyć się na jedyny pocztowa już pisaliśmy. Teraz masz jeszcze i techniczne możliwości pracy z zamkniętymi systemami jak Hotmail, Yahoo i AOL.