Jak zapytać i dostać podwyżkę

Zdarza się, że wniosek o zwiększaniu się dość przerażającą perspektywą. Jeśli dodać do tego fakt, że często zasługują na podwyżki ci, którzy akurat nie wie, jak się ubrać, to staje się jasne, że uczyć się składać się po prostu należy.

jak dostać podwyżki

Im lepiej znasz swoje zalety i osiągnięcia, tym większe są szanse na awans.

 • Zwiększ swoją wartość

  Jeśli nadal nie robić więcej tego, do czego cię zatrudnił — zacznij. Bierz na siebie obowiązki, jakie tylko jest możliwe. Ucz się i poza pracą: uczęszczała na kursy, czytaj i odwiedzaj warsztaty i szkolenia. Zrób sobie zbyt cenne, by cię stracić.

  Twoja wartość dla firmy składa się z tego, jak można zrobić trzy rzeczy: rozwiązujesz problemy, zwiększyć dochody i tworzyć i rozwijać relacje. Upewnij się, że wszystko, co robisz w pracy odnosi się do jednego z punktów powyżej.

 • Zaprezentuj swoją wartość. Wzrost, szczególnie duża, to ważna decyzja biznesowa, traktuj go tak, właśnie tak. Zacznij planować swoje kroki do uzyskania poprawy po pół roku, już teraz. Wielu specjalistów zaleca się prowadzić listy swoich osiągnięć. Największy błąd jaki można zrobić, gdy prosisz zwiększenia — nie zaplanować. Najprawdopodobniej, bez planu nie będzie gotowy do użycia momencie, a będziesz wyglądać жадиной, niepatriotyczne skonfigurowany do firmy.

  Jeśli można nazwać wszystkie chwile swoich powodzenia: po zapisaniu pieniądze firmy, doprowadziły dużego klienta lub postanowili wewnętrzną problem i zrobili firmę lepiej, stanie się jasne, dlaczego naprawdę warto zapłacić więcej. Kierownika raczej nie zaimponuje odwaga jako takie, ale jawna demonstracja tego, co ważne dla firmy oznacza wynik pozytywny.

 • Poproś o podwyżkę w końcu! Najlepszy czas poprosić o podwyżkę — to certyfikat. Jeśli w firmie nie odbywa się formalne certyfikaty, poproś przełożonego o spotkanie w celu omówienia wyników swojej pracy. Weź na spotkanie wpisów o swoich osiągnięciach, pokaż je i powiedz o sukcesach i na fali «Tak», poproś o podwyżkę.

  Inną metodą osiągnąć wzrost można uznać za sprzedaż się komuś z kolegów, tego samego z twoim przełożonym rangi. Spróbuj sprzedać pomysł zwiększenia mu, a potem niech sprzeda ją swojemu szefowi.

  Nie próbuj budować pułapki lub szantażować wyjściem, nawet jeśli naprawdę masz już jakieś sugestie. W zamian pokaż co robisz, jak dobrze to robisz, i pozwól samemu kierownikowi wyciągnąć wnioski. Szantaż zwolnienia może trwale popsuć twoje relacje z firmą i na pewno nie działa na dłuższą metę.

Aby uzyskać więcej od współpracę, firma też musi widzieć, że ona dostaje za wypłacane przez nią pieniądze. Jeśli jesteś w stanie potwierdzić заслуженность wysokiej pensji, każdy pracodawca będzie zadowolony z wami pracować.

How to Ask for (and Get) a Raise [ Dustin Wax ]