PatchOnClick — tworzymy «patch» do dokumentów

PatchOnClickPrzykra sytuacja: tylko, że wysłali duży dokument (powiedzmy, 50 Mb), jednak następnie konieczne było wprowadzenie zmian w parę akapitów i wierszy. Ponownie przesłać taki plik jest często problematyczne.

Jeśli regularnie pracować z dużymi dokumentami, wysyłać je przez e-mail i przy tym używasz did, warto zwrócić uwagę na darmowy program PatchOnClick (Windows 98, 98SE, ME, NT4, 2000, 2003, XP, Vista).

Zasada działania PatchOnClick prosta. Podajesz aplikacji oryginalny i edytowane pliki. Program porównuje je i tworzy patch, który wprowadzi odpowiednie zmiany w pliku. Blog freewaregenius.com prowadzi dane na temat skuteczności PatchOnClick. Jeśli oryginalny archiwum Zip waży 69,1 Mb, a edytowany 73,1 Mb, patch będzie ważyć około 576 Kb. Zgadzam się, że wyślij e-mail na pół megabajta диалапе łatwiejsze niż 73 Mb. PatchOnClick skuteczne w pracy z dokumentami i archiwami, ale mniej przydatny w przypadku filmów i tabelami.

Główny minus PatchOnClick polega na tym, że na obu komputerach (gdzie tworzony jest patch i gdzie będzie obowiązywać) ten program powinien być zainstalowany.

PatchOnClick [via freewaregenius.com]