Przewodnik w poszukiwaniu pracy

Nie raz pisaliśmy już o poszczególnych etapach poszukiwania pracy (wyszukiwanie, cv, wywiady), więc postanowili połączyć to w jednym poście i dodać kilka porad i usług internetowych, które pomogą uczynić łatwiejsze i wygodniejsze ten proces.

Niech RSS i e-mail sami znajdą dla ciebie pracę

Przestań tracić czas na wyszukiwanie ofert pracy dla stron internetowych, dodaj rss z ofertami pracy sobie ulubiony kanał czytnik lub otrzymuj te taśmy bezpośrednio na e-mail. Jeśli strony nie ma swojego pliku danych, na pomoc przyjdzie serwis Page2RSS i dodatek do przeglądarki Firefox o nazwie Update Scanner, o której niedawno wam opowiadali. Aby uzyskać kanałów rss na email istnieje wiele serwisów, możemy zauważyć RSS2Email i FeedMailer.

Aktualizuj cv

Możesz wprowadzać zmiany, dodawać swoje umiejętności, zdobyte doświadczenie i osiągnięcia. Kilka przydatnych naszych artykułów na ten temat: Aktualizacja cv jak regularne analizy swojej pracy i Jak sporządzić cv.

Przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej

To świetna okazja, aby pokazać się w rzeczywistości swoje umiejętności i лайфхаки (dlaczego nie?), które mogą się przydać na potencjalne stanowiska. Wcześniej pisaliśmy o typowych błędach biorących wywiad zatrudnienia.

Kontynuuj wyszukiwanie

Nawet po pierwszej udanej rundy wywiad nie trzeba się zatrzymywać. Może znajdziesz coś jeszcze bardziej ciekawego, tym bardziej, pierwsza runda wywiad — to jednak jeszcze nie przyjmowanie do pracy. Pomyśl o tym, aby można poprawić dla takich rund wywiad.

via Lifehacker’s Guide to Nabbing the Job You Want