Synchronizacja Outlook, iCal, Sunbird i iPhone z kalendarzem Google Calendar

Jeśli korzystasz z Google Calendar jako podstawowego narzędzia do planowania czasu, na przykład, podczas korzystania z usługi Google for Domain lub jako pojedynczy punkt synchronizacji wszystkich kalendarzy, to trzeba przeprowadzić wszystkie nieznane urządzenia i programy. Tym możemy teraz zajmiemy.

Synchronizacja z Google Calendar z Microsoft Outlook

Synchronizacja działa tylko z programem Outlook 2003 lub 2007 w systemie Windows XP, Vista i 7. Zaznacz systemową утилитк Google Calendar Sync, zainstaluj i skonfiguruj ją do swojego Google Account.

F7583F27-3730-4D31-97C7-0CF9AD7FA432.jpg

W zasobniku systemowym pojawi się ikona kalendarza, który powie ci status synchronizacji lokalnego i zdalnego kalendarza. W ustawieniach tylko uważnie skonfiguruj jaki kalendarz slave, a jaki wiodący. Jeśli skonfigurujesz dwukierunkową synchronizację, to wszystkie zmiany we wszystkich kalendarzach będą notowane bez dodatkowych pytań.

W chwili obecnej nie ma możliwości ograniczyć interwał synchronizacji, a ponieważ synchronizowane są wszystkie zdarzenia, które są wpisane w kalendarz.

Синхронищация Google Calendar z Apple iCal lub Mozilla Sunbird

Ponieważ oba programy obsługują protokół CalDAV, nie potrzebne są dodatkowe kule, jak w przypadku programu Outlook. Na podstawie niniejszego protokołu wystarczy podłączyć strony-kalendarz od Google do swojego programu i pracujesz w tradycyjnym interfejsie ze zdalnym repozytorium danych. Wszystkie zmiany wykonane lokalnie natychmiast kopiowane w Google Calendar.

Screencast poniżej pokaże jak dodać kalendarz iCal.

W przypadku Sunbird jest już nieco trudniej, ale i tak po prostu.

D999651B-7858-44A8-9493-8F57FDB9FD1F.jpg

1. Wybierz w menu File > New Calendar.

2. Wybierz On the Network i wciśnij Next.

3. Wybierz format CalDAV.

4. Podaj ścieżkę do kalendarza w polu Location: https://www.google.com/calendar/dav/login@gmail.com/events i nacisnąć Next.

Następnie zostaną państwo poproszeni o podanie loginu i hasła. Login wpisz w pełni swój adres na Gmail z psem.

Синхронищация Google Calendar z Apple iPhone

Screeny poniżej wyjaśniają jak гастроить tę synchronizację. Najważniejsze to zrozumieć, że synchronizacja z kalendarzami Google działa przy użyciu protokołu Exchange :D

via Google Mobile Help