Umieść pracę na miejsce

Jeśli tak zajęci swoją pracą, że to już graniczy z obsesją, to czas podjąć działania. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc w tym przypadku.

Znajdź hobby, które z pewnością uwiedzie cię i twój mózg z dala od pracy

Przykładami mogę służyć takie aktywne hobby, jak sport, sztuka, różne zagadki i krzyżówki, ale nie tylko oglądanie TELEWIZJI.

Stawiać cele w życiu, tak jak to robisz w pracy

To działa bezpośrednio w połączeniu z poprzednim punktem i to najbardziej pewny sposób wzbudzić w sobie zainteresowanie do różnych niedziałające spraw i zainteresowań.

Zaplanuj spotkania z innymi ludźmi

Najprawdopodobniej będzie znacznie łatwiej zakończyć pracę, wiedząc, że masz zaplanowano spacer z przyjaciółmi lub kolację z rodziną.

Oddziel pracę i życie

Jeśli sprawdzasz pocztę, aby zobaczyć nadesłane przyjaciółmi zdjęcia, a wraz z tym widzisz robocze maile i zadania, to mało prawdopodobne, będzie można uciec. Możliwe, warto jednak poznać różne skrzynki pocztowe, im konta itp.

Z góry wiedzieć, kiedy należy powiedzieć «nie»

Pamiętajcie o zasadzie 80/20? Zastanów się, jakie sprawy zajmują dużo czasu, ale praktycznie nie ponoszą żadnych korzyści. Chyba jednak nie warto na nich tracić cennego godzinami pracy. Określ dla siebie mniej przydatne rzeczy, od których można będzie zrezygnować, nie powodując szkody dla końcowego wyniku.

via 5 Boundary-Setting Tips for the Work Obsessed [Four Hour Work Week]