Pobierz pliki muzyczne można zarówno z komputera, jak i bezpośrednio z Sieci. Wybierz sposób, który odpowiada ci najbardziej.

1. Z komputera

Załóżmy, że masz zapisane na komputerze muzykę z pomocą «Vkontakte», trackerów lub szczerze zakup licencji płyty. Teraz potrzebne są usługi, które pomogą skopiować ją na Android urządzenia. Oto niektóre z nich.

Przez Google Play Music

Play Music oferuje płatny dostęp do internetowej biblioteki z 40 milionów piosenek. Ale serwis umożliwia również za darmo dodawać do 50 000 osobistych utworów użytkownika z komputera do chmury, a następnie pobrać je stamtąd na urządzenia z systemem Android.

Dodawanie muzyki na serwer Play Music odbywa się za pomocą programu «download Manager», którą można zainstalować na komputerze z oficjalnej strony Play Music. Jeśli pracujesz w przeglądarce Chrome, zamiast menedżera można używać rozszerzenia «Muzyka Google Play».

Aby pobrać dodanej w chmurze muzyki na tablet lub smartfon, trzeba aplikacja «Muzyka Play». Ono także jest odtwarzaczem, w którym można słuchać już pobrane na urządzenie utwory lub strumieniować pozostałe utwory bezpośrednio z serwera.

Z pomocą eMusic lub 10tracks

Usługi te działają prawie tak samo jak Play Music. Najpierw dodajesz muzykę z komputera do chmury, wtedy staje się dostępna do pobrania i słuchania przez aplikacje Android eMusic i 10tracks.

Tylko dodać muzykę na serwery jeszcze łatwiejsze niż w Play Music. Do tego nie są potrzebne oddzielne programy lub rozszerzenia. Możesz przesłać wybrane utwory z komputera do chmury bezpośrednio na stronie eMusic lub 10tracks.

Główna różnica między tymi dwoma usługami sprowadza się do wielkości muzycznego magazynu. 10tracks usług za darmo tylko 3 GB miejsca w chmurze. A eMusic w żaden sposób nie ogranicza to ilość, ale nie pozwala na podłączenie do serwera więcej pięciu urządzeń z jednego konta.

Przez Telegram

Komunikator Telegram zapewnia prosty i szybki sposób skopiować muzykę z komputera na urządzenie z systemem Android. Wystarczy zalogować się do strony internetowej wersji serwisu, kliknij na jego nazwę na liście kontaktów i przeciągnij pliki muzyczne w obszar okna dialogowego. Wtedy będzie można je pobrać na smartfon lub tablet poprzez Android-aplikacja Telegram.

Pobrane w ten sposób utworów można słuchać we wbudowanym w Telegram odtwarzaczu. Ale co jest bardzo wygodne, będą one również dostępne w innych muzycznych aplikacji na swoim urządzeniu.

2. Bezpośrednio z internetu

Jeśli nie masz pod ręką komputera lub po prostu wygodniejsze pobieranie muzyki na urządzenie z systemem Android z internetu, masz co najmniej dwie możliwości.

Przez стриминговые usługi

Boom, «Yandex.Muzyka, Apple Music i ten sam Play Music pozwalają pobierać na urządzenia mobilne żadnej muzyki, dostępną w internetowym katalogu tych usług. To proste: zainstalować oficjalną aplikację każdego z nich, zastosowanie subskrypcji i pobrać wybrane utwory. Sposób wygodny, ale płatny.

Z pomocą torrent klientów

Po zainstalowaniu na urządzeniu mobilnym klient torrent, możesz pobierać muzykę, dostępną na trackerów torrent. Ta opcja jest bezpłatna, ale nie zawsze legalny. Chociaż niektórzy artyści sami rozprzestrzeniają swoją twórczość przez trackery, większość opowiada się przeciwko. Staraj się o tym nie zapominać.