Jak pozbyć się czkawki łatwo i szybko

Czkawka — to nieprzyjemne, niewygodne i często nie w porę. Aby ją zatrzymać, można wysunąć język, dyskutować, a nawet zrobić odbytniczy masaż. Znaleźliśmy dziewięć działających sposobów dla najbardziej wymagających cierpiących. Pozostaje ci tylko wybrać.

Przyczyny czkawki

Stres, zimno, przejadanie się lub nadużywanie alkoholu może powodować mimowolne skurcze przepony. Przy każdym skurcz jest wypychane z płuc powietrze wychodzi przez krtań i захлопывает znak szczelinę i nagłośni. Przy tym występuje charakterystyczny dźwięk. To jest czkawka.

Przyczyny czkawki
medicalnewstoday.com

Istnieje tysiąc i jedno lekarstwo na czkawkę: dla ciebie wybraliśmy najciekawsze.

Jak pozbyć się czkawki szybko

Nacisk na korzeń języka

Dotknij palcami do podstawy języka, jak gdyby spróbować wywołać wymioty. Skurcz przełyku zatrzyma zmniejszenie przysłony. Nieprzyjemne, ale skutecznie.

Jeść coś niezwykłego

Umieść na język kawałek cytryny, połknąć łyżeczkę cukru, лизните sól: nagłe połknięcie produktu z ostry smak (kwaśny, gorzki, słodki, słony) spowoduje wydzielanie soku żołądkowego i odciągnąć organizm od czkawki. Skuteczność metody wielokrotnie potwierdzona przez naukowców, ale mechanizm nie jest do końca wyjaśniony.

Jak pozbyć się czkawki z pomocą cytryny
allfunintheworld.com

Przygotować się do zanurzenia

Zatkajcie uszy wielkimi palcami obu rąk. Zamknij zatok nosa dziwnymi różowymi palcami. Зажмурьте oczy, aby upewnić się, osłaniaj ich pozostałymi palcami. Weź głęboki oddech i wstrzymaj oddech na maksymalnie długi czas. Po tak wykonanym ćwiczenia zaczniesz często i ciężko oddychać. To pozwoli przysłonie otwarcia i czkawka ustaje.

Jak pozbyć się czkawki naukowo

Napić się wody z zakleszczone uszami

Metoda jest prosta i dostępna, a lekarze potwierdzają jego skuteczność raz za razem w ciągu prawie 40 lat. Weź duży kubek (400 ml) zimnej wody, rzuć w niego rurkę i postaw na stole (lub daj potrzymać nawzajem). Zatkajcie uszy palcami tak, aby nic nie słyszeć, i powoli wypić całą wodę przez słomkę. Do końca procedury czkawka pewno zniknie — tak mówią nam naukowcy i praktycy, lekarzeGoldstein R. Simple method for curing hiccups. .

Wychylić język

Wynalezienie tej metody przypisuje się sir Williama Ослеру, ale, jak mówią, był znany na długo przed XIX wiekuPetroianu G. A. Treatment of singultus by traction on the tongue: an eponym revised. . Aby pozbyć się czkawki, proszę pokazać język jak najdalej (najlepiej robić to publicznie, chyba, że jesteś tak odważny, jak Einstein), a dla pewności, palcami delikatnie pociągnij go w dół i na zewnątrz.

Jak pozbyć się czkawki: proszę pokazać język
mirfactov.com

Spędzić odbytniczy masaż

Jak by się nie zaczerwienił się autor podczas pisania tych wierszy, nauka jest nauka. Lekarze centrum medycznego Бней-Syjon (Hajfa, Izrael) właśnie w taki sposób wyleczony 60-letniego pacjenta z niekończącym się czkawkąOdeh M., Bassan H., Oliven A. Termination of intractable hiccups with digital rectal massage. . Później informacja została potwierdzona: siedem z siedmiu osób przestają czkawka po takiej kuracji. A jeszcze jego autorzy wygrali nagrody Ig nobla Winners of the Ig® Nobel Prize. w roku 2006.

Jak pozbyć się czkawki niezwykle

Postawić na pieniądze

Chcesz pomóc икающему przyjaciela? Poproś ofertę: umieść banknot na stół i powiedzieć cierpiącemu, że jeśli on икнет raz jeszcze w najbliższą minutę, pieniądze. Człowiek skupi się na redukcji przysłony i, najprawdopodobniej, czkawka ustaje. Zresztą, na wszelki wypadek nie należy stawiać na szali banknoty dużej wartości.

Przełącz uwagę

W szklance z wodą rzuć wykałaczkę i uważnie patrz na nią, dopóki nie допьете płyn. Nauka każdego milimetra niepowtarzalnej struktury drewna sprawi, że zapomnisz o икоте.

Skorzystać z starym afrykańskim metodą

Zmocz pasek papieru z jednej strony, a następnie nałóż na czoło икающему. Wszystko jest proste, i nie ma tańca z tamburyn się nie przyda.

Jak pozbyć się czkawki: stary afrykański metoda

Jeśli żadna z metod nie zadziała, nie martw się: w normalnych warunkach czkawka odbędzie się sama sobą przez 20-30 minut. Jeśli czkawka trwa ponad 48 godzin, to powód, aby udać się do lekarza!