Jak schudnąć w tydzień i pozostać przy życiu

1.

Jak działają szybkie diety?

2.

Czy naprawdę schudnąć w tydzień?

3.

Czy krzywda od szybkich diet?

4.

Waga na pewno wróci?

5.

Czy można zachować jakiś ekspresowe diety?

6.

Jak rozpoznać, że dieta jest do bani?

7.

Czy korzyści szybkich diet?

Zbliża się lato, a to znaczy, że wiele osób zaczyna myśleć o tym, jak schudnąć. Wskazane jest, aby za kilka dni i aby zresetować nie mniej niż 5 kg. Besttips dowiedział się, czy rzeczywiście to, co będzie musiał poświęcić.

Jak działają szybkie diety?

Szybkie diety, są podzielone na kilka typów:

 1. Trzeba tygodniu jeść w menu, które zawiera znikomą ilość kalorii.
 2. Trzeba tygodniu jest jeden i ten sam zestaw produktów, wszystkie z tym samym znikomą ilością kalorii.
 3. Trzeba tygodniu jest jeden суперфуд (lub pić koktajl), który zniszczy tłuszcz i jednocześnie leczy wszystkie choroby.
 4. Trzeba oprócz wymienione zrobić coś dla детокса. Tu wyobraźnia twórców nie zna granic: od zwykłych lewatywy do kąpieli z dużą zawartością soli i owijania folią spożywczą.

Wszystkie te sposoby łączą dwie rzeczy. To odmiany znęcanie się nad sobą, kiedy ciało wbijają się w ekstremalne warunki. A jeszcze to, w teorii, pomaga szybko schudnąć.

Czy naprawdę schudnąć w tydzień?

Nie zawsze. Wiele zależy od tego, jaki był twój ciężar na początku. Osób z otyłością (gdy wskaźnik masy ciała ponad 30) lub po prostu z nadwagą teoretycznie może stracić i kilogram dziennie.

Ale to nie ten sam ciężar, który trzeba stracić.

W teorii podczas szybkiej diety organizm musi wydać nagromadzony tłuszcz, aby uzyskać energię, która przestaje działać z żywnością.

W praktyce organizm nie jest na tyle bystry, aby zrozumieć, dlaczego on przestał dawać normalne posiłki. Dlatego wydaje się nie tylko zapasy tłuszczu, ale i płyn z mięśniami.

A jeśli u człowieka początkowo nie było nadwagi, po prostu pojawiło się pragnienie, aby stać się jeszcze szczuplejsza, to stracić mu szczególnie i nic. W tym przypadku ekspresowa dieta może nie dać żadnego efektu.

Czy krzywda od szybkich diet?

Szkody znacznie więcej, niż pożytku.

Przyczyna w tym, że przy szybkie diety utrata masy ciała — utrata płynów. Organizm po prostu nie jest w stanie przerobić kilka kilogramów tłuszczu w ciągu kilku dni. Dlatego szybko opuścić ciało może tylko woda.

Płyn wyjdzie w tym samym czasie i ze skóry, i z krwi, i z mięśni. Ucierpi przy tym mózg — właśnie z tkanki nerwowej odwodnienie bije w pierwszej kolejności. Konsekwencje — ból głowy i zmęczenie.

Zresztą słabość od braku energii — to oczekiwany efekt. A oto pojawienie się kamieni żółciowych — niemiła niespodzianka, od którego cierpią ludzie z nadwagą, którzy zdecydują się gwałtownie usiąść na dietęDieting and Gallstones .

Najbardziej szkodliwe jest konsekwencją wszystkich tych diet — przekonanie, że tak trzeba schudnąć. Dlaczego trzeba codziennie śledzić energią, regularnie ćwiczyć i w ogóle myśleć o zdrowiu, w którym można kilka dni pomęczyć i uzyskać wynik?

I naturalnie, wyważone takie diety nie nazwać. Organizm nie wystarczy mikroelementów, jedna za drugą wyciągnął dziwne problemyChoosing a Safe and Successful Weight-loss Program . Aby zrozumieć, czym grozi ciągłe flirty takimi dietami, wystarczy poczytać fora.

Miłośnicy ekstremalnych kursów pytają się od siebie nawzajem, jak uciec od bólu brzucha, problemy z krzesłem, wypadanie włosów, rozwarstwienie paznokci, zawroty głowy, wyprysk, bezsenność, utrata apetytu. Niektóre ciekawe, gdzie się podziały miesięczne.

Stoją czy trzy kilogramy takich ofiar, tym bardziej, że waga wróci, a problemy pozostaną.

Waga na pewno wróci?

Wróci. Jest to normalne zjawiskoRapid weight loss may not be safe for everyone . Szybkie diety nie «rozpraszają» metabolizm. W ogóle nie ma naukowych dowodów na to, że jakieś specjalne połączenie produktów w krótkim czasie będzie w stanie coś zmienić procesy zużycia energii w organizmie.

Czyli szybkie diety nie radzą sobie z zadaniem — zniszczyć zapasy tłuszczu. Oni po prostu niszczą.

Czy można zachować jakiś ekspresowe diety?

W rzeczywistości diety o bardzo niskiej zawartości kalorii stosuje się. Na przykład, gdy pacjent z otyłością przygotowuje się do operacji zmniejszenia żołądka lub gdy otyłość jest tak działa, że od niskokalorycznej diety będzie więcej pożytku, niż szkody.

Zasada jest taka diety — około 800 kalorii dziennie. Przy tym posiłki powinny być zróżnicowane, diety stanowią pod kontrolą lekarzaClinical effectiveness of very-low-energy diety .

Bardziej delikatny metoda — 1 000-1 200 kcal dziennie dla kobiet, 1 200-1 600 dla mężczyzn.

I przy tym norma utraty wagi i tak nie więcej niż 1 kg na tydzień.

Jak rozpoznać, że dieta jest do bani?

Istnieje kilka zwrotów-markerów w opisie diety, które wskazywały, że ktoś postanowił oszukać:

 1. Похудей bez diety i ćwiczeń!
 2. Jedz to, co lubisz, i zrzuć!
 3. Zrzuć 15 kg w ciągu miesiąca!
 4. Tłuszcz z brzucha, bioder, pośladków) odejdzie!
 5. Zaledwie tydzień…

Jeszcze powinien poinformować zdjęcia «przed i po», na których wszystko jest tak dobre, że to jest po prostu niemożliwe, i podejrzane gwiazdki i przypisy drobnym drukiem w opisie programu.

Czy korzyści szybkich diet?

Szybkich diet łatwiej trzymać. Po pierwsze, to nie na długo i wiesz, że nie trzeba się trochę. Po drugie, są one proste: nie trzeba myśleć, co można jeść, a czego nie wolno, nie trzeba łamać głowę nad recepturami. Po trzecie, jeśli działają, to wynik widać od razu, nie trzeba czekać miesiącami.

Przy zdrowym zmniejszaniu wagi takich bonusów nie ma, jest tylko ciągła praca nad sobą. Ale można wziąć na warsztat kilka przydatnych technik szybkich diet.

 1. Składników diety na tydzień do przodu. I nie myśl, można dziś ciastko, czy nie. Mniej męki wyboru — łatwiej trzymać się diety.
 2. Nagrywaj ciężar przez cały dzień. Nawet małe zwycięstwa w postaci 100 gramów pomogą zobaczyć postęp, a to najlepsza motywacja.
 3. Marka dietę tak, aby nie musiał cierpieć. Jeśli nie możesz żyć bez słodkiego, to przygotować niskokaloryczne słodycze. Jeśli lubisz fast food, burger z chleba zbożowego i gotowanej wołowiny.

I najważniejsze. Jeśli zdecydujesz, że potrzebujesz pilnie schudnąć z pomocą ekstremalnych warunków, nie skacz po diecie na wszystkie produkty z rzędu. A najlepiej wybierz program, który pomoże schudnąć stopniowo. Wtedy i pilne działania nie będą potrzebne.