Kilka pomysłów wykorzystania web klipów

Przeglądarka Safari Od AppleW Safari jest ciekawa, choć mało używana opcja — klipy z sieci. Z jej pomocą można z fragmentu strony zrobić widget. Sama procedura tworzenia jest prosta: otworzyć stronę, klikasz na przycisk z obrazami nożyczkami na pasku narzędzi przeglądarki Safari, a następnie wybrać fragment, który będzie widgetu.

Zazwyczaj klipy z sieci korzystają, aby mieć oko na jakimś informacyjnych blokiem, na aktualizacje którego nie można zapisać się na RSS. Jak można korzystać z sieci klipy? Istnieje kilka przykładów. Można zrobić klip www statystyki, która jest dla ciebie ważna.

Jeden mój kumpel lubi angielski futbol. Używa sieci klip do tabeli wyników:

Znam kilka osób, które dokonały widget odtwarzacz muzyczny stacji radiowej BBC One. To pozwala na słuchanie brytyjskie radio w tle, bez uruchamiania przeglądarki.

Klipy z sieci często używane w połączeniu z różnymi usługami. Na przykład, znany strony-typograf studia Murawiow. Można go również zrobić widget:

Czy korzystasz z sieci klipami? Proponuję w komentarzach opowiedzieć o swoim doświadczeniu. Dwa autora z najciekawszymi przykładami użycia otrzymają licencję na Rzeczy. Nazwiska zwycięzców ogłosimy w poniedziałek :)

AKTUALIZACJA: zwycięzcami zostali Aleksander, który jako pierwszy zaproponował korzystać z sieci-teledyski w połączeniu z usługi «Google Tłumacz», i Andriusza, który przedstawił temat www teledysku Weborama. Gratulacje dla zwycięzców, sprawdzaj pocztę e-mail!