Klienci do pracy z Google Wave

Wielu z was może w tym lub innym blogu uzyskać zaprasza na nowy dziwny narzędzia do komunikowania się z Google Wave, ale nie wiele mogli zrozumieć, jak to tam wszystko działa. I rzecz nie w tym, to usługa jest tak революционен (według Google), że mało kto z pierwszego, drugiego, a nawet trzeciego podejścia wie jak z nim pracować, a w tym, co oferuje wszystkie komunikaty przenieść do przeglądarki. Przeglądarkowa wersja «fal» jest dość surowa i zaczyna hamować na gęsto zaludnionych falach. Nowi klienci do pracy z Google Wave mogą rozwiązać wiele problemów z wydajnością i integracji w SYSTEMIE nowego rodzaju komunikacji.

Najbardziej dziś szczęście użytkownikom SYSTEMU Mac OSX — dla nich już napisany klient pod nazwą WaveBoard, który realizuje pełną funkcjonalność wersji internetowej przy oknie programu (i żadnego Air nie!) Ale silną stroną można nazwać integrację z systemami notyfikacji SYSTEMU: powiadamianie o aktualizacjach fale Growl, wyświetlanie liczby aktualizacji w дэшборде i menu. Poza tym sam program kompletna kopia przeglądarkowej wersji.

Dock.jpg

Program jest rozpowszechniany za darmo.

Dla iPhone też jest dostępny klient WaveBoard, który można kupić w AppStore za $0,99. Program działa ze wszystkimi funkcjami «stacjonarnych» fal…

…, a nawet obsługuje Push-нотификацию.

Co do użytkowników Windows i Linux, to im trzeba korzystać przyzwyczajony do напильнику rękami i zrobić samemu klient dla swojego SYSTEMU operacyjnego. Dobra to nie jest trudne. Wszystko co musimy zrobić to pobrać albo przeglądarka Google Chrome lub Mozilla Labs Prism i wygenerować aplikacji z serwisu Google Wave.

Przykład z Prism.

Przykład z Google Chrome.

Przy okazji, Gina Trapani, były redaktor Lifehacker.com nawet zdążyła napisać online instrukcja obsługi falami. Naturalnie, że jest on w języku angielskim.