12 najlepszych darmowych wygaszaczy ekranu,

 12 darmowe WygaszaczeWygaszacze ekranu dawno straciły swoją rolę jako środki ratujące CRT monitory od wypalenia i teraz służą przede wszystkim w celach estetycznych, jednocześnie ukrywając zawartość ekranu przed wzrokiem obcych.

Oferujemy państwu kolekcję z 12 najciekawszych (i co ważne) darmowe скринсейверов, które udało nam się odnaleźć w ogromnej globalnej sieci.

 1. DEFCON Globe. Аскетичная wygaszacz ekranu w stylu filmu «WarGames»: obrotowa rama model kuli ziemskiej.
 2. FieldLines. Próba wizualizacji interakcji cząstek naładowanych. Jest mało prawdopodobne, warto ją traktować jako dosłownego pomocy wizualnych, ale wygląda nieźle.
 3. Filigree — piękny wygaszacz ekranu, przedstawiający które splatają się w gąszczu фосфорицирующие nici. Świetnie wygląda w dynamice.
 4. Helios. Powoli opływowy kształt dodaje krople cieczy, напоминующей bańki mydlane.
 5. Ignis Fatui. Jeśli wierzyć autorowi, to «prosty system cząstek z dryfujących świateł». W ruchu wygląda bardzo ładnie.
 6. Jack-o-lantern. Halloween już za nami, co jednak wcale nie umniejsza zalet tego telefonu. Główną cechą — jest możliwość tworzyć własne obrazy, które zostaną wycięte z dyni. Jednak dla zagorzałych fanów twórczości owocowej firmy w zakresie dostawy zawarte dziobak i надкусанное jabłko.
 7. KPSaver. Wygaszacz ekranu, wyjściowe przekonywująco komunikat Kernel Panic. Swoista parodia słynnego BSOD screensaver Windows, a jednocześnie dobry powód, aby się śmiać z przyjaciółmi, сомневающимися w stabilności «maków».
 8. Phantom Butterflies. Kolejny świetny wygaszacz ekranu autorstwa Martin Thorne (White Knight Logic). Niby nic specjalnego: stado przezroczyste motyle fruwające, płynnie które zmieniają swój kolor, ale świetnie wyglądający, jak i inne dzieła autora.
 9. Plasma Tunnel. Nazwa mówi sama za siebie. Tylko uważaj: to psychodeliczne wyraźnie nie jest przeznaczona do długiej kontemplacji.
 10. Scattered Flurries. Opady śniegu. Wygląda szczególnie pięknie przy doborze odpowiedniego tła.
 11. LotsaGlass. Amorficzna coś od twórców Xee i Unarchiver. Z przydatnych rzeczy — zegar w prawym górnym rogu.
 12. Solar Winds. Po prostu huragan. Jedna z najlepszych alternatyw Flurry.