7 sposobów, aby wykorzystać możliwości iTunes Music Store w Ubuntu

iTunes_screen

Wśród ciekawych multimediów-możliwości, które wcześniej były niedostępne dla użytkowników Linux, dystrybucji Ubuntu, — możliwość słuchania podcastów, radia i muzyki za pomocą programu iTunes od Apple (start z pod Wine nie sugeruj, oczywiście). Sklep muzyczny treści Apple iTunes Music Store jest już dostępna nie tylko zachodnim miłośnicy muzyki, ale i użytkowników Runetu. Oficjalnie u tego sklepu jest rodzimych klientów dla systemów Mac i Windows. Dziś proponuję porozmawiać o tym, jak można korzystać z tej sklepem muzycznym i dla Linux.

Sposób nr 1: Instalacja nieoficjalnego wtyczki do odtwarzacza multimedialnego Banshee. Obsługuje iTunes Music Store, ale trzeba go skonfigurować i skompilować. Ponadto, możliwe są ograniczenia w funkcjonalności samego sklepu z korzystania z tej wtyczki. Tak więc ten sposób polecam tylko dla entuzjastów open-source.

Sposób nr 2: Stosowanie rozwoju od CodeWeavers o nazwie CrossOver Office. Ona jest bardziej stabilne w pracy, niż Wine, i pozwala «убунтоводам» zainstalować system Windows w wersji iTunes. W ten sposób można nie tylko słuchać, ale i kupować muzykę, nie opuszczając środowisko pracy Ubuntu.

Sposób nr 3: dotyczy słuchania podcastów na wszelkie tematy, a także wykładów i interaktywnych audio- / video-kursów w ramach specjalistycznej sekcji iTunesU. Dostęp do nich można uzyskać za pomocą narzędzi dla przeglądarki Firefox. Aby rozpocząć, należy zainstalować następujące rozszerzenia dla przeglądarki Firefox: UA switcher i Greasemonkey. Dalej instalujesz i uruchamiasz ten skrypt, i u ciebie pojawi się możliwość słuchania podcastów i media-kursów z iTunes bezpośrednio za pomocą przeglądarki. Czasami może być konieczne potwierdzenie zgodności z programem iTunes w wersji 8.0 lub wyższej.

Sposób nr 4: w Celu uzyskania dostępu do treści iTunesU można użyć to proste Java-aplikacja o nazwie jtunesu. To pozwala nie tylko na przeglądanie treści multimedialnych, ale i odtwarzać je za pomocą zewnętrznego odtwarzacza (domyślnie wykorzystuje MPlayer).

Sposób nr 5: Jeszcze jeden klient, aby uzyskać dostęp do iTunesU dla urządzeń opartych na SYSTEMIE Linux i Android to tunesviewer. To daje możliwość wyszukiwania, przeglądania i zapisywania na swój komputer audio i wideo-wykładów, a także e-booków, oglądania online wykładów i subskrypcje podcastów z odpowiedniej kategorii sklepu iTunes.

Sposób nr 6: w Ten sposób subskrypcji i konsumpcji podcastów z iTunes polega na uzyskaniu linki do RSS, zakładki podcastu. Sprawa w tym, że Apple ogranicza cię od dostępu do prostej pobliżu link do podcastu. Obejść to ograniczenie, można za pomocą specjalnego rozwiązania pod nazwą itunesFeedExtractor. Co prawda do pełnej pracy itunesFeedExtractor należy zainstalować obsługę PHP w wersji 4 lub 5, a także curl. Ten skrypt PHP «выцарапает» iTunes bezpośredni link do podcastu i wyświetli ją w sposób jawny. W konsoli praca tego skryptu będzie wyglądać tak:

php ./itunesFeedExtractor.php

http://itunes.apple.com/WebObjects/MZStore.woa/wa/viewPodcast?id=338395203

co w rezultacie wyświetli adres podcastu:

http://feeds.feedburner.com/blipcasts

Decyzja nie jest prosta z punktu widzenia pracy z nim, ale — jeśli nie posiadasz zainstalowanej wersji programu iTunes, niezależnie od używanego masz SYSTEM operacyjny będzie można uzyskać dostęp do podcastów, które są «wyłącznie» w iTunes Music Store. Aby zapisać się na otrzymane linki do taśmy podcastów można użyć dowolnego понравишийся ci odtwarzacz muzyczny lub podcast-terminal.

Sposób nr 7: I ostatni sposób, aby słuchać podcastów z iTunes w Ubuntu polega na wykorzystaniu feedfliper, za pomocą którego można wprowadzić dane o taśmie podcastu z іТипеѕ, a w zamian otrzymać link na zwykły kanał RSS podcastu. Ten link można po prostu dodać do listy odtwarzania tego samego Rhythmbox i spokojnie cieszyć się słuchając ulubionych podcastów.

Na przykład, jeśli link do podcastu w іТипеѕ (w t. h. — w wersji internetowej) wygląda tak:

itms://itunes.apple.com/ » WebObjects/MZStore.woa/wa/viewPodcast?id=295881346&uo=4

przy pomocy feedflipper otrzymasz link do następującego:

http://picklemonkey.net/flipper/convert.php?&feed=http://itunes.apple.com/WebObjects/MZStore.woa/wa/viewPodcast?id=295881346&sender=Advent Conspiracy

Ten link można dodać do listy odtwarzania i słuchać za pomocą dowolnego podoba ci odtwarzacza.

(via)