ABBYY FineReader Express Edition: pierwszy rzut oka

23 lipca 2009 roku firma Abbyy wprowadziła ABBYY FineReader Express Edition for Mac. Doświadczeni użytkownicy pamiętają, jak rozwój programu stanęło na Fine Reader 5, który pracował jeszcze pod PowerPC-architekturą. I oto po kilku latach milczenia, firma Abbyy ponownie wróciła na Macintosh-platformę z powstającym produktem.

Abbyy FineReader Express Edition obsługuje rozpoznawanie z 171-wow języka świata. Możliwa jest praca z 3 różnymi językami w jednym tekście. Om odległe od lingwistyki polecam zapoznać się z całą listą (Pomoc), dowiesz się, w jakim języku rozmawiają w północno-wschodniej części Chin i jakie narodowości śpiewają na гагаузском. Interfejs może być przedstawiony w jednym z ośmiu języków, w tym oczywiście i polski. Program pozwala na konwersję obrazu z formatów TIFF, TIF, PNG, JPG, JPEG, JP2, J2K, BMP, PCX, DCX, GIF, PDF do formatów RTF, TXT, XLS, HTML i PDF z możliwością wyszukiwania tekstu.

W aplikacji jest włączona możliwość rozpoznawania tekstu na zdjęciach. Algorytm konwersji rozpoznaje linki i sprawia, że są «aktywne», oszczędzając czas podczas przetwarzania bezpiecznych od edycji tekstów.

Badaliśmy ABBYY FineReader Express Edition w wersji 8.0.0.2806. Pierwotne okno pracy «Wybierz scenariusz» nadaje ton całej aplikacji, elementy interfejsu znajdują się logiczne i wygodne do codziennego użytku. Użytkownik musi wprowadzić dane źródłowe: gdzie zostanie zaimportowany obraz, jaki format będzie переконвертировано, i jaki język jest używany w linkach źródłowych prawej.

Po zaimportowaniu obrazu ze skanera lub aparatu fotograficznego przed nami otwiera się główne miejsce pracy. Po lewej stronie znajdują się miniaturki stron, środkowy obszar wyświetla obrazu, w prawej części znajdują się przyciski pracy z «obszarami» i orientacji strony. Przycisk «Convert» zezwala na istnienie duplikatów w «Pasku narzędzi», tam można ustawić język rozpoznawania tekstu, format pliku po konwersji, powiększenie obrazu. Wszystko bardzo wyraźnie. Po zakończeniu konwersji, należy określić ścieżkę do zapisania pliku, po czym dokument zostanie otwarty w domyślnym programie.

Nie da się nie zauważyć prawidłowo sporządzony informacje, w menu «Pomoc FineReader Express» krótko przelana niezbędne dla użytkownika informacje o obsługiwanych formatach, stosowany charakterystyka języków, z którymi współpracuje system rozpoznawania przedstawiono zalecenia dotyczące poprawy wyników konwersji.