Adobe oferuje beta-wersji Adobe AIR 2 i Adobe Flash Player 10.1

Lampy błyskowejAdobe udostępnił do pobrania wersję beta programu Adobe AIR 2 i Adobe Flash Player 10.1 dla platform Windows, Linux i Mac. Adobe Flash Player 10.1 można używać w netbookach z procesorami x86, a w przyszłości może i w smartfonach i innych urządzeniach z dostępem do Internetu. Przy okazji, na wszystkich trzech platformach Adobe AIR 2 i Adobe Flash Player 10.1 będzie można z łatwością aktualizować.

Jak odtwarzacz Adobe Flash Player 10.1, jak i platformy Adobe AIR 2 obsługuje multitouch-wyświetlacze. Oba programy gwarantują dekodowanie wideo w formacie H. 264 i jakości ich odtwarzanie. Jednak w przypadku systemu Mac OS X są problemy: tutaj nie są używane do аксселерации możliwości kart graficznych (GPU). W systemie Windows z tym wszystko w porządku.

Aplikacje utworzone za pomocą platformy АIR 1.0, mogą łatwo być aktualizowane w przyszłości zawierać w sobie funkcje w wersji 2.0. Wśród nowości AIR 2 – ulepszone możliwości przechowywania danych, praca z пиринговыми sieci i protokołu UDP.

Ważne jest także to, że Flash Player 10.1 zapewni użytkownikom na pełne korzystanie z przeglądarki internetowej w ramach projektu Open Screen Project.

Pobierz beta-wersji programów Adobe Labs za darmo.

Demo-video: