Analitycy ujawniają tajemnice projektu Apple Tablet

Market Watch podzielił się ciekawą informacją odnośnie Apple Tablet, powołując się na badacze z Oppenheimer & Co. Яира Raynera (Yair Reiner). Na podstawie danych uzyskanych w wyniku analizy pracy w branży, firma Apple rozpocznie produkcję swoich długo oczekiwanych tabletów w lutym przyszłego roku, aby wydać je w sprzedaży w marcu-kwietniu.

W raporcie Raynera jest również mowa o tym, że tablety z Cupertino będą wyposażone w dokładnie 10,1-calowymi ekranami dotykowymi wyświetlaczami LCD, a nie OLED-panele, jak wcześniej zakładano.

Również, są potwierdzone informacje o tym, że Apple zaczyna negocjować z wydawcami i autorami książek — aby uzyskać zgodę na rozpowszechnianie ich elektroniczne wersje w App Store. Przy okazji, umowa z Apple okaże się bardziej korzystne dla właścicieli praw autorskich do książki, ponieważ dochód ze sprzedaży zostanie rozdzielone między Apple i autorów w stosunku 30% do 70%, odpowiednio. (W przeciwieństwie do Amazon, która dzieli dochody ze sprzedaży książek elektronicznych Kindle na pół z autorami i wydawcami.)

Wreszcie, wydawcy czasopism oraz rozpoczęli pracę nad ich elektronicznymi wersjami dla komputerów, tabletów, jednocząc się w koalicję dla dalszej współpracy z firmą Apple.

Jak sugeruje Rayner, na przestrzeni kwartału po produkcji tabletu od Apple tych urządzeń sprzedanych zostanie około 1-1,5 miliona sztuk w cenie około 1000 dolarów.

No i dobra wiadomość: zespół Макрадара tak zmęczona od plotek na temat tabletu Apple, że ogłasza przerwę ;-) Następny post o «tabletce» pojawi się, gdy będzie już oficjalna informacja.