Apple po raz pierwszy otwiera w Rosji własne sklepy

Jak informują «Wiedomosti», Apple w końcu zwróciła swój wzrok i na Rosję, po utworzeniu harmonogramu do końca roku otwarcie dwóch sklepów Apple Shop w Moskwie.

firma Apple-sklep

Komputery Macintosh będą teraz sprzedawane w specjalistycznych działach w sklepach sieci «Biały wiatr cyfrowy», co potwierdził dyrektor generalny sieci Mieczysława Stepanovich. Otwieranie Apple Shop zaplanowano na 22 i 23 grudnia w CENTRUM handlowym «Europejski» i CH «Zad».

Zasada współpracy rosyjskich detalistów z Apple następny. Sprzedawców Apple Shop będą pracownicy rosyjskiego biura firmy. Meble, materiały i sprzęt musi zapewnić sama firma Apple, a sevice i dostawę sprzętu od dystrybutorów gwarantuje, że strona rosyjska. Ważne jest i to, że w Apple Shop nowa produkcja będzie dostać się wcześniej, niż w sklepach dealerów.

Zdaniem analityków, taki krok kierownictwa Apple mówi o poważnych zamiarach w odniesieniu do rozwoju biznesu w Rosji. Przy czym, punkty handlowe w sieci «Biały wiatr cyfrowy» nie są jedynymi, gdzie wkrótce będzie można kupić komputery Mac. W pierwszym kwartale 2010 roku otwarcie Apple Shop planowane i w sieci «M. Wideo».

No i dodajmy, że Apple Shop ≠ Apple Store.

Na zdjęciu uwieczniony Apple Store na Upper West Side. Autor zdjęcia mattbuchanan.