Apple przygotowuje iPhone Nano

Plotki o tym, że Apple wyda «nano-wersję iphone, chodziły od dawna. Ale na dniach oliwy do ognia подлил Computer World. Gazeta informuje, powołując się na źródła w tajwańskiej firmy, że takie urządzenie pojawi się w pod koniec 2010 roku. Nowy aparat będzie wyposażony w 2,8-calowy ekran (zamiast 3,5-calowych w bieżącego modelu) i hybrydowym układem firmy Qualcomm, który obsługuje standardy GSM, CDMA i HSDPA. Oznacza to, że nowy komunikator działa, że tak powiem, globalnym – jest w stanie działać z każdą siecią komórkową, a nie tylko z AT&T, jak w przypadku USA. W szczególności, amerykańscy użytkownicy iPhone wyrazili swoje zainteresowanie perspektywą korzystania z usług operatora Verizon wraz z usługami AT&T lub zamiast nich.

Nowy smartfon, według niektórych danych, będzie zbierać firma Pegatron, spółka zależna firmy Asustek, a nie Hon Hai, firma, która produkuje smartfony Apple w tej chwili.

Możliwe, że są plany wydania iPhone nano w drugiej połowie 2010 r. były spowodowane tym, że firma Verizon planowała i w zeszłym tygodniu jednak rozpoczęła się w sprzedaży smartfon Droid we współpracy z Motorola. Nie należy również zapominać o BlackBerry Storm 2, увидевшем światło w zeszłym miesiącu.

Ani przedstawiciele Apple, ani pracownicy Verizon w tej chwili nie komentują plotki. Warto więc spodziewać się nowych informacji, w stanie potwierdzić lub obalić je.

Naszym zdaniem, artykuł w ComuterWorld — kaczka. Wartość iPhone ‘ a w dużej mierze i w ekranie. Jeśli zmniejszyć wyświetlacz, pracy z aplikacjami będzie niewygodne. Urządzenie straci swoją wartość.