Apple Tablet będzie bardzo kosztowne i pojawi się w sprzedaży za późno

Nowe dane o tabletach od Apple огорчат z niecierpliwością oczekujących na ich wyjściu użytkowników. Według najnowszych danych, tablety ukaże się w sprzedaży nie wcześniej niż w drugiej połowie 2010 roku, a ponadto będą kosztować bardzo drogo.

Rzecz w tym, że Apple postanowił odroczyć wydanie Apple Tablet od marca do drugiej połowy 2010 roku. Tak projekt i niektóre elementy tabletu zostanie całkowicie zmienione. W szczególności, teraz planowane jest utworzenie dwóch rodzajów Apple Tablet – pierwszego z 10,6-calowy wyświetlacz LCD i drugiego z 9,7-calowy wyświetlacz OLED. Wygląda na to, że OLED wyświetlacze Apple będzie dostarczać LG Display, ponieważ firm podpisany kontrakt na zakup wyświetlaczy na $500 mln.

Produkcja tabletu z OLED, lcd Apple będzie kosztować $1500-1700, ponieważ same wyświetlacze dość kosztowne. Chociaż, być może, do czasu sprzedaży koszt tabletów od Apple spadnie do $1200-1500. Ale w handlu detalicznym Apple Tablet z OLED, lcd, jak planuje się teraz, będzie kosztować $2000. W tym samym czasie tablety z wyświetlaczami LCD będzie kosztować klientom tańsze – w $800-1000.