Apple Tablet: wszędzie o tym głośno

Plotek związanych z tabletem od Apple, który w najbliższym czasie powinien pojawić się w sprzedaży, idzie masa, i warto zastanowić się nad tym, co mimo wszystko jest prawdziwe, a co nie.

Przeglądarka Apple Insider Prince Mclean (Prince McLean) znalazłem artykuł w chińskiej gazecie Apple Daily, zgodnie z którym tajwańska firma Hon Hai Precision Industry Co. będzie zbierać tablety Apple do sprzedaży we wrześniu tego roku. Z drugiej strony, według źródeł Apple Insider, Apple Tablet nie musi wyjść wcześniej, na początku 2010 roku. Tak więc, chińskie źródła można się pomylić i wziąć zaktualizowany iPod touch za długo oczekiwany tablet.

Program Technologizer Harry Mccracken (Harry McCracken) i wcale postanowił wykorzystać swoje umiejętności analityczne i znane mu dane, aby przedstawił prognozy dotyczące przyszłego nowości:

— Rozmiar ekranu Apple Tablet, wygląda na to, wyniesie 9,7 cali – prawie jak w zwykłym netbooku. Jako systemu operacyjnego wystąpi iPhone OS, a rozdzielczość wyświetlacza — 1024х600.

— Całkiem możliwe, że system będzie przeznaczony na większy ekran i specjalne cechy komputera typu tablet, ale najprawdopodobniej to będzie znane wszystkim, iPhone OS.

Interfejs tabletu będzie podobny do tego w iPhone. Klawiatura wirtualna i nie ma rysika, optymalizacja dla korzystania z Internetu, oglądania filmów, słuchania muzyki, praca z lekką wersją e-mail, inne aplikacje, które nie wymagają podawania dużych ilości danych.

— Nowe aplikacje będzie można kupować za pośrednictwem App Store, a treści multimedialnych – w iTunes Store.

— Możliwe, że z pomocą nowego Apple Tablet będzie można czytać e-książki. Ale na razie nie wiadomo, z jakim z wirtualnych sklepów książek może współpracować Apple – z Amazon, Barnes and Noble lub Borders (bo wszystkie działają z konkurencją w tej dziedzinie – Sony, Kindle i Plastic Logic).

— Dotycząca wbudowanej pamięci do przechowywania danych, tablet, komputer będzie miał nie mniej niż 32 GB. Może, 64 GB, a w przypadku posiadania dysku twardego i wszystko 160 GB.

— Według prognoz, bateria nowego urządzenia musi pracować dzień, ale w nocy trzeba go doładować. Może Apple Tablet będzie wyposażony w trwałe i nieszkodliwe baterią, jak w laptopach MacBook.

— Wśród możliwości podłączenia pewno będzie Wi-Fi, być może, Bluetooth (w przypadku korzystania z bezprzewodowego zestawu słuchawkowego i, być może, prawdziwej klawiatury). Krążą plotki o możliwości podłączenia do sieci (przy współpracy z operatorem Verizon).

— Wśród innych funkcji mogą być wbudowana kamera internetowa i system GPS (choć, z dostępem do Wi-Fi i вышкам telefonii komórkowej, za pomocą których można określić lokalizację, w GPS może odpaść konieczność; z drugiej strony, sprzętowy moduł GPS zawsze lepiej, niż programowa realizacja), a także slot dla kart SD.

— Co do procesora Mccracken nie decyduje się budować hipotezy.

— I wreszcie, cena: ona wyniesie poniżej $500 (najtańszy netbook), ale nie więcej niż $999 (MacBook). Plus, po podłączeniu do sieci operatora (podobno Verizon) może pobierać opłatę serwisową, że nie zainteresuje klientów innych operatorów. Tak więc, w tym przypadku podłączenie do sieci musi być tylko na życzenie klientów.