Apple запатентовалась»

25 sierpnia 2009 r. Biuro patentów i znaków towarowych USA (Patent and Trademark Office) wręczył Apple Inc. siedem patentów na nowe produkty. O nich informuje strona internetowa są jawnie Apple.

Pierwszy patent na trójwymiarowy interfejs graficzny Cover Flow do iTunes, który jest odpowiedzialny za korzystanie z mediów, a dokładniej za jego wyświetlanie przy użyciu różnych przeglądarek, których praca jest zsynchronizowana. W szczególności ten patent opisuje pracę iTunes z interfejsem Cover Flow do sklepu iTunes Store, a także dla iPod Touch/iPhone.

Na rysunku 2 pokazano, jak okno aplikacji daje użytkownikom dostęp do strumieniowego, сортированию, modyfikacji, przechowywania i katalogowania plików multimedialnych.

Następny patent wydany przez Apple na cecha dla przeglądarki Safari pod nazwą SnapBack. Funkcja ta pozwala użytkownikowi powrót na pierwszą wyświetlaną stronę w bieżącej karcie przeglądarki. Podczas wyszukiwania lub przeglądania stron internetowych użytkownik będzie nieuchronnie przejść od jednej strony do drugiej, opuszczając pierwszą stronę z wyników wyszukiwania. A z pomocą SnapBack można wrócić na tę stronę.

Przejście do pierwszej strony można dokonać albo za pomocą najniższej ikony SnapBack w pasku wyszukiwania, lub po zalogowaniu się w menu – za pomocą odpowiedniego przycisku SnapBack.

Trzeci patent Apple – to patent na Apple Universal Dock – stacja dokująca do ładowania i podłączenia ipoda do komputera, telewizora lub urządzenia audio.

Jeszcze jeden patent – na zewnętrzny kompaktowy zasilacz Apple USB Power Adapter do ipoda i iPhone ‘ a do szybkiego ładowania z sieci elektrycznej.

Wśród pozostałych patentów – patent na numeryczny programu do edycji danych, oferując losowy dostęp do listy działań, na dostosowanie szybkiego przesyłania danych za pomocą szybkiej magistrali IEEE 1394 w sieciach lokalnych i w końcu na urządzenia do odtwarzania dźwięki i algorytmy odtwarzania stosowane w tych urządzeniach (w szczególności, dekodowanie plików audio).