Backup mac: Intego Personal Backup X4

Za dwa dni wychodzi długo oczekiwany Leopard i teraz jest najbardziej odpowiedni moment zwrócić uwagę na programy, które pomogą szybko zrobić backup danych. Eksperci Apple zaleca się stosowanie do backup mac Intego Personal Backup X4. Nasz autor Slaff postanowił zapoznać się z programem bliżej.

Personal Backup X4 posiada wiele funkcji. Podstawowe 4 pozwalają zrobić Backup danych, odzyskiwanie, klonowanie i synchronizację dosłownie w kilka kliknięć. Wystarczy wybrać odpowiednią operację w głównym oknie programu, a następnie podać źródło tworzenia kopii zapasowych i folder docelowy (to może być również inną partycję na dysku lub dysk zewnętrzny w postaci cd/dvd-rw, flash lub usb napęd, a także zewnętrzny dysk twardy, a nawet ipod). I uruchomić operację.

Osobistego Rezerwowy X4

Dostępne są dwa tryby odzyskiwania – pełne odzyskiwanie danych i częściowe (można przywrócić osobno jakieś pliki lub foldery). Oprócz tych 2-ch podstawowych operacji, PBX4 jest w stanie w pełni sklonować dysk, synchronizować zarówno twarde, jak i osobno foldery, archiwizować dane. Jest jeszcze świetna sztuczka – tworzenie własnych skryptów backup/restore.

Intego Personal Backup X4 jest wyjątkowo łatwy w użyciu, ale za prostotę i wygodę trzeba zapłacić $70.00 dolarów (single-licencję). Czy warto wydać te pieniądze, biorąc pod uwagę szybkie pojawienie się «Lamparta» z Time Machine, ty decydujesz.

A jakim programem tworzysz kopie zapasowe?

Linki:

  • Oficjalna strona Intego Personal Backup X4