Bądźcie dokładni w aktualizacji statusu w sieciach społecznościowych

Bardzo aktualny problem objawia się w publikacji Charles and Hudson o tym, że ludzie nie doceniają ryzyko systematyczne szczegółowego opisu swojego statusu w internecie.

E6BD584F-3502-47E8-A95B-5639DAD20AD2.jpg

Nowoczesne media społecznościowe teraz coraz więcej pracują bezpośrednio z telefonem komórkowym, który w każdej sekundzie zna dokładną lokalizację. Osądźcie sami, sieci typu Twitter, BrightKite lub nawet hosting zdjęć Fickr otrzymują swoje zdjęcia z naniesionymi współrzędnymi. I dlatego, pobierając tam zdjęcie zrobione na iPhone c rodzinny obiad jak można powiedzieć: «jest Nas troje, a my żyjemy na podstawie współrzędnych XY».

Kiedy wychodzisz z domu, to nie podawaj dokładnych dat nieobecności. Głupio napisać na Twitterze (lub w sieciach typu TripIt lub dopplr), że was nie będzie w domu z 31.12 do 10.01. Bo właśnie w tym momencie opowiedzieli wszystkim o tym, że rodzina z trzech osób wyjechała z miejsca XY w miejscu o współrzędnych X1Y1, a dom twój pozostał wolny równo na 10 dni.

Miło osoba atakująca może powodować swojego mienia maksymalny szkody mając tak wiele informacji. I nie warto traktować napisane wyżej jak paranoi :) po Prostu doświadczenia bardziej rozwiniętych w zakresie internetu krajów mówi o tym, że cyberprzestępcy stają się coraz bardziej inteligentne i z przyjemnością nauczyć się popularnych sieci społecznych w celu zwiększenia jakości swojej pracy i wydajności.

A jak odnosicie się do szczegółowego opisu swojego życia do internetu?

Holiday Home Security: Be Discreet Online

Uwaga! Na blogu Besttips.pl wprowadzono wolne komentowania. Ważne dla nas jest wasze zdanie na temat publikacji na blogu.