BetterZip: archiwizator, którego brakowało

Mac OS X, jak wiadomo, już są dobre narzędzia do tworzenia otwarcia archiwów, a z minerałów archiwami w formacie SIT doskonale radzi sobie «w całym kraju ulubieniec» StuffIt Expander.

Czym wyróżnia się «jeszcze jeden» archiwizator, tak jeszcze i płatny?

BetterZip

Przede wszystkim swoimi możliwościami. Tak, Windows-użytkownicy przyzwyczajeni widzieć zawartość archiwum do rozpakowania BetterZip przyciągnie w pierwszej kolejności, ponieważ pozwala wyodrębnić z archiwum pojedyncze pliki, nie распаковывая wszystko od razu w oryginalnej katalogu (zresztą, taka możliwość też istnieje).

Dalej, aplikacja obsługuje rozpakowywanie podstawowych typów archiwów, występujące w sieci, z wyjątkiem chyba, że SITX. Tworzyć można pliki w formatach ZIP (gdzie już bez niego), TAR+GZIP/BZIP, 7ZIP i …werble… RAR. W tym ostatnim przypadku, to prawda, trzeba najnowsza wersja RAR, którą można pobrać ze strony dewelopera. Z przydatnych rzeczy» — szyfrowanie i podział archiwum na toma, wyszukiwanie wewnątrz archiwum, a także usuwanie z nich вертвей zasobów Mac OS X i innych śmieci, niepotrzebnych do pracy w innych SYSTEMACH.

Jak już wspomniałem, program jest płatny, jednak po upływie okresu próbnego przechodzi w tryb ograniczonej funkcjonalności, w którym wyłącza się możliwość zapisywania archiwów, w tym jej można użyć do rozpakowania. Przy okazji kolejną różnicą BetterZip od Unarchiver jest poprawna obsługa szyfrowanych archiwów RAR, dla których wcześniej musieliśmy korzystać z StuffIt.