Brush Pilot — Akcesoria dla swoich pędzli.

Witaj, niebo, morze, chmury. Szczotki niebo, morze, chmury. Ile mam tego morza, nieba, sp. z o. o.-блака. Ale gdzie ta chmurki, podobna do jamnika o imieniu Лумп. Jak znaleźć to istota, i jeszcze, i w postaci białego, puszystego kondensatu, to właściwym do realizacji twórczego zamysłu, to właśnie teraz. Zadanie… który w dużej mierze ułatwi Brush Pilot.

Pomysł stworzenia Brush Pilot należy oczywiście projektanta, jego imię Jay Хилгерт (Jay Hilgert). Noszone brak wygodnego narzędzia do zarządzania frędzle, Jay wziął się za …, chyba w pierwszej kolejności za głowę, tak jak nauka Objective C nazwał proces «radosny», trudno się z nim nie zgodzić się było o czym.

W pierwszej kolejności Brush Pilot jest przeznaczony do podglądu pędzli używanych w programie Adobe Photoshop i Adobe Photoshop Elements. Program działa bardzo szybko, w tym samym czasie, wykorzystując w pracy niewielką część zasobów komputera, generowanie obrazów odbywa się dosłownie w ułamku sekundy. Do godności warto zaliczyć możliwość pracy ze wszystkimi znanymi formatami pędzli (w ramach Ps, PsE oczywiście) , w tym obiekty z zawartością należącej do kaligrafii. Nie spowoduje to problemów i to 8-bitowe i 16-bitowe pędzla spróbujesz zobaczyć. Również w obowiązki programy wchodzi wyszukiwanie automatyczne miejsca docelowe swoich «помазков».

Przejdź do interfejsu programu. Jest to przydatne, choć mu się i nie wyciąga kompletności, na przykład jak w Things. Projekt jest jeszcze młody i niestety aplet nie brakuje partii podglądu wielu plików, na pewno w przyszłości taka możliwość się pojawi. I jeszcze coś, ten kolor tła w lewej części okna, on jest straszny, szczerze. Poza tym wszystko jest super: po lewej stronie znajduje się drzewo katalogów, po prawej stronie miniatury, suwak na dole jest odpowiedzialny za ich rozmiar. Pędzle można dodawać/usuwać za pomocą jednego kliknięcia, za pomocą menu kontekstowego przeglądać je w znanym środowisku, innymi słowy w programie Finder.

Godna szczególnej wzmianki ikona aplikacji, to od razu «dotyka»: jasne, soczyste, dokładnie odzwierciedlając nazwa i istota programu, za ten element jestem gotów oddać za 15$, gdybym był projektantem, a tak wystarczy i quickview-wtyczki. Wybór należy do ciebie.