CheckUp — monitoring dla komputera Mac

W systemie Mac OS X zawiera narzędzie Activity Monitor, który pozwala uzyskać dane o procesach, korzystania z dysku, pamięci, aktywności w sieci. Przez niezależnych programistów poproszony o dużą ilość rozwiązań uzupełniających tę informację. Jeden z najciekawszych produktów — CheckUp.

Badania

U CheckUp imponujący interfejs. Więcej przejrzystości danych wymyślić, pewnie trudne. Kilka rodzajów wykresów, «prędkościomierzy», pokazujące użycie procesora, postęp-bary… Wygląda pięknie.

Z punktu widzenia kompletności dostarczonych informacji specjalnych, nie ma skarg. Program opowie:

  • o tym, ile pamięci jest zainstalowane, jakiego rodzaju i ile maksymalnie można ustawić dla danego modelu;
  • jaka temperatura procesora w danej chwili;
  • jaki jest numer seryjny urządzenia;
  • o aktywności sieciowej (w tym szybkość połączenia, ilość ruchu)
  • o tym, jaki system operacyjny można zainstalować i w jaki sposób (na przykład Lampart bezpośrednio, Висту przez BootCamp, a Ubuntu tylko z wykorzystaniem wirtualizacji), itp.

CheckUp zawiera szereg narzędzi narzędzi do odzyskiwania praw (disk permissions), перепостроения bazy Spotlight, itp. drobnych prac.

Ponadto można skonfigurować program tak, aby ostrzec was o wystąpieniu określonych zdarzeń: przekroczeniu limitu ruchu, wzrost temperatury procesora, braku przestrzeni wirtualnej pamięci, problemów z dyskiem (SMART-status).

Jeśli masz kilka maszyn pracujących pod systemem Mac OS X, CheckUp może monitorować zdalnie.

***

Program jest przydatny, ale czy warto to $29 (18 euro), które za nią prosi, wywoływacz, to zależy od was, drodzy czytelnicy.

Strona internetowa dewelopera: app4mac