Chocoflop — edytor graficzny dla początkujących

Oferujemy państwu, drodzy czytelnicy, artykuł naszego nowego autora — sk1p.

Logo ChocoFlopDana aplikacja, ChocoFlop — program do tworzenia i prostej edycji obrazów rastrowych. Do cech można przypisać szybkie uruchomienie, realizację pracy z filtrów, masek, warstw, możliwość rysowania i transformacji, a także import w formacie RAW.

W chwili pisania artykułu oficjalna strona programu był niedostępny, więc kołysać go musiał z katalogu oprogramowania. Najnowsza dostępna wersja — 0.66 a, co oznacza brak gwarancji stabilności. Program jest darmowy, przyjazny z Growl.

Od razu zastrzec, profesjonalnych tworzeniem i obróbką zdjęć nigdy nie zajmował się jednak w opisie samego programu wskazano, że «jest to Prosty i darmowy edytor zdjęć». To znaczy, że jest ona przeznaczona właśnie dla takich jak ja. Od aplikacji tego typu jest zazwyczaj wymagane minimalne wymagane funkcjonalność w połączeniu z wygodą użytkowania i łatwość uczenia się. Te kryteria i stanowią podstawę oceny. Po niemal natychmiastowego uruchomienia pojawia się znane z wielu graficznym redaktorów główne okno, a raczej trzy mini-okna: standardowy pasek narzędzi, inspektor i panel warstw. Doświadczenie pokazuje, że zwykle nic więcej nie jest wymagane.

Główne okno ChocoFlop

Podczas tworzenia dokumentu, użytkownik jest proszony jest bardzo wygodny duży wybór rozmiarów: dla różnych rozdzielczościach monitorów (z podpisami, jakiego komputera to może pasować), dla różnych standardów wideo i dla niektórych ekranów telefonów komórkowych (również z napisami). Oferowana jest także wybór trybu kolorów (8, 16 i 32 bity) i kolor tła. Ponownie, wszystkie odpowiednim непрофессионалу jest większa dostępne chyba, że we flagowym od Adobe i jego konkurencji.

Praca w programie znane ze względu na jej standard: znajomy w innym graficznym redaktorów zestaw narzędzi, warstwy, maski, filtry, słowem, wszystko. Od razu trudno znaleźć brakujące funkcje znajdujące się w tym samym Photoshop’e, których brak mógłby zawieść.

Edycja zdjęć oraz intuicyjne dla każdego, kto miał do czynienia z edytorów graficznych. W przeciwnym razie, ChocoFlop może być dobrym pierwszym krokiem w uzyskaniu umiejętności pracy z obrazami.

Uzyskany obraz może być zapisany we wszystkich popularnych formatach, a nawet w postaci ikony.

Podsumowując, warto zauważyć, nieprzyjemne opóźnienia reakcji na działania użytkownika. Nawet przeprowadzenie linii «pędzlem» odbywa się płynnie i to na Intel-MacBook z 1GB pamięci RAM podczas równolegle otwartym oknie Safari. Najnowsza stabilna wersja programu reagowała znacznie szybciej, tak, że ten brak spanie na niestabilność świeżej wersji alfa.

Jednym słowem, jeśli nie jesteś specjalistą w artystycznym planie i trzeba szybko, bez problemów stworzyć lub edytować obraz, ChocoFlop – to, czego potrzebujesz.