CuteClips — dywersyfikacji schowka

CuteClips — mała i prosta w obsłudze narzędzie, które jednak może znacznie ułatwić życie. Na przykład, trzeba skopiować kilka cytatów z jednego dokumentu i wkleić je do innego, z CuteClips potrzebować w ciągłym przełączaniu się tam-tu odpada, ponieważ program może przechowywać od 12 ostatnich zawartości schowka. Ponadto istnieje wiele przydatnych funkcji dla zapalonych копипастеров.

Początkowo w CuteClips już obecne kilku wartości bufora i stanowią one krótkie i szczegółowe instrukcje dotyczące korzystania z programu. Przeczytaniu tych notatek w zupełności wystarczy do pełnego zapoznania się ze wszystkimi możliwościami aplikacji i pełnego rozpoczęcia pracy z nim.

CuteClips działa w tle i nie przeszkadza użytkownikowi. Podczas kopiowania tekstu lub pliku są automatycznie umieszczane w górnej stos CuteClips. Aby wstawić ostatni skopiowany plik/tekst używany znane Command+V, a jeśli chcesz otworzyć CuteClips i uzyskać dostęp do całego skopiowanego treści, a następnie kliknąć Shift+Command+V (połączenie można zmienić w ustawieniach).

Miłą cechą jest możliwość wstawiania różnych elementów jednego stosu. Na przykład, można wkleić skopiowany obraz, ale i jej nazwę lub adres URL, jeśli ona skopiowana z internetu. Do tego naprowadzamy wskaźnik myszy na odpowiedni stos, potem na sam obraz i kliknąć «prawym» przycisk, pojawi się menu kontekstowe z opcjami wstawiania.

Tu warto zauważyć, że ta funkcja jest realizowana nie do końca dobrze, ponieważ nie zawsze jest jasne, co dokładnie вставится. Na przykład, wybierając Plain text możemy uzyskać nazwę pliku, a możemy i linki, na którą prowadzi obraz.

W CuteClips jest jeszcze kilka ciekawych funkcji, takich jak: zakładanie i zmiana nazwy stosu, mianowanie «gorących» klawiszy. Ponadto można zwiększyć ilość stosów po prostu wyciągając okno aplikacji.

Z minusów programu warto pamiętać, że czasami zawiesza się ona na jednym ze stosów i przejść na inny pewnym czasie nie nadaje się możliwym. Dokładniej, kliknąć na dowolny z nich i wklej zawartość nie jest trudne, ale dostęp do dodatkowych funkcji w tym przypadku nie ma. Również podczas kopiowania dużych zdjęć widoczne niewielkie opóźnienie.

We wszystkich innych CuteClips działa dobrze i nie wnosi zastrzeżeń, wszystko jest jasne i wygodne.

Pobierz CuteClips można z oficjalnej strony.

Koszt programu wynosi $15, dostępny 15-dniowy okres próbny.

Do działania wymaga systemu Mac OS X 10.5.7 lub nowsza.