Czytanie na kanapie. Zapisz wszystko, co chcesz w odpowiednim formacie

Nie wiem, jak wy, ale ja często łapał się na myśli, że ten tekst, który czytam, siedząc przed monitorem, ja bym z wielką przyjemnością przeczytałem leżąc na kanapie z «elektronicznym atramentem» w rękach. Ale na razie mi się nie spotkaliśmy rozwiązania, które mogłyby zamknąć tę potrzebę. Dlatego wymyśliłem dla siebie obejście, o którym chętnie ci opowiem.

Pierwszy etap — zbieranie

Dla mnie stało się oczywiste, że najlepiej nadaje się do zbierania Evernote — zapisywać w nim po prostu, tak i nie ma znaczenia na jakim samochodzie zachowałeś zawartość. Wszystkie poszczególne notatki następnie przeniosłem do notatnika Reader, aby nie było sterty-małe.

W Evernote

Drugi etap — konwersja

Po przyjściu do domu i nastroju (często — właśnie nastrój) «wpisać» wszystkie notatki z tego notatnika PDF na drukarce. Sam używam PDFCreator, ale można użyć dowolnego. Zapisuję w specjalnym folderze, wyznaczony przeze mnie dla wszystkich «e-booków». Tam nagrywam i wszystkie książki, pochodzące z innych źródeł.

Trzeci etap — synchronizacja

Dla niej nie używam narzędzia SyncToy i Task Scheduler, który jest skonfigurowany do uruchamiania polecenia zdarzenia, którym w tym przypadku, jak wiadomo, jest połączenie «książki» do komputera. Więcej informacji na temat synchronizacji (i nie tylko) w wydarzeniu można przeczytać w innym artykule.

Planista

Skonfigurowany synchro-pary tak, aby zapewnić właśnie synchronizację, czyli po usunięciu pliku z książki, on znika i w folderze i na odwrót — jeśli ja coś «zachorował» na stronie — folder na komputerze natychmiast uzupełniane.

w

Metoda nie jest wolne od pracy ręcznej, ale w moim przypadku sprowadza się tylko do konieczności drukować notatki i je usuwać, aby unikać powielania. Jeśli mnie ten proces zaczyna męczyć, pomyślę o tym, aby zautomatyzować i ten odcinek.

A dopóki nie łatwo zbieram tekstu z praktycznie każdego źródła, конвертирую go do czytania na swoim Sony Reader i zapisuję wszystko, bez wysiłku i nie инсталлируя dodatkowych programów. Wszystkimi wymienionymi używam stale.

Mam nadzieję, że rada ci się przyda i z chęcią odpowiem na ewentualne pytania.