Delicious Library — świetny cataloger

Chyba u każdego użytkownika w komputerze można znaleźć muzykę, książki, filmy, gry itp. I w zasadzie do pomocy programu-каталогизатора прибегаешь w dwóch przypadkach — albo gdy biblioteka staje się tak duży, że zapominasz, patrzył, czy film, czyż nie czytałeś, albo gdy często обмениваешься z przyjaciółmi.

Delicious Library zasłużenie uważana jest za jedną z najlepszych каталогизаторов. Program będzie wspierać i komfortowo pracować z domową bibliotekę multimedialną.

Uporządkowanie można kolekcję książek, filmów, płyt muzycznych, gier. Po tym, jak podasz tytuł, Delicious Library automatycznie pobierze wszystkie możliwe dane na ten temat. Do filmów to będą wydawca, aktorzy, reżyser, data premiery, gatunek, ograniczenia wiekowe; podczas dodawania gier będą brane pod uwagę swoje własne cechy, np. typ platformy. Prawdopodobieństwo, że będę musiał wpisywać jakieś dane ręcznie, jest mało prawdopodobne. Aplikacja może nawet odczytać informacje z kodu kreskowego (pudełko należy przynieść do kamery iSight, która jest w laptopach i iMac’ach).

Delicious Library jest ściśle przywiązany do elektronicznego sklepu Amazon. Program potrafi pobierać dane o podobnych produktach, które mogą ciebie zainteresować.

Nie da się nie zauważyć świetny interfejs Delicious Library. Chodzi nie tylko o znakomitym wyglądzie, ale i o wygodę pracy — wyszukiwanie jest możliwe przez proste wybieranie tekstu (dzięki wsparciu Spotlight można niemal natychmiast znaleźć odpowiedni film nawet w największej bibliotece), a nawet głosem (trzeba naprawdę dużo ćwiczyć, żeby się udało).

Jeszcze jedna przydatna funkcja Delicious Library — to ewidencja osób, którym nadano filmy/książki w czasowe użytkowanie. «Dłużników» wybrać z książki adresowej, do każdego można ustawić swój termin zwrotu. Jeśli ktoś zapomni oddać одолженное, DL zawiadomi w pasku bocznym.

W sumie, świetny program, ale jest drogie, moim zdaniem — $40.