Dlaczego warto korzystać z aplikacji dla środowiska Adobe Air jest szkodliwe (głosowanie)

Będąc na ostatnim wydarzeniu MediaCamp w Kijowie, zwróciłem uwagę na to, że ludzie bardzo hardcore твитит (około 2,500 rekordów оговоренному хештегу). Ale najciekawsze jest to, że u większości zostały uruchomione многопанельные Twitter-klienci rodzaju Twitdeck i Seesmic. I chciałem sobie taki, ale mojego dalszego zdziwieniu w trudności wyboru nie było końca.

Najbardziej popularne z многопанельных klientów — to Twitdeck i Seesmic. Założyłem sobie przez adibe Air w końcu i zainstalowałem Seesmic, tak jak kiedyś cieszył Twitdeck’om i on mi się nie podobał. Uruchomił…

I oto, co mi się nie podobało:

— Seesmic w pamięci «zjada» więcej 200Мб! I, jeśli masz 2-4 Gb pamięci ram, jak u mnie — to nie jest straszne, jak ludzie korzystają z takim klientem na netbookach z 1gb pamięci nie mam pojęcia. Раздувался Seesmic w pamięci do 250mb, a potem jakby się uspokoił. =)

Dock-1.jpg

— aplikacja ma d nie rodzimych interfejs dla systemu operacyjnego, który strasznie go emuluje, ale czcionki i zachowanie aplikacji przygnębiające — przewijanie list tryska, zniekształcony ресайз awatarów, «krzywe czcionki», uniemożliwi korzystanie z modułu sprawdzania pisowni, który działa we wszystkich programach mojej SYSTEMU operacyjnego, itp.

Dock-2.jpg

Dock-3.jpg

Stało się dla mnie oczywiste, że korzystać z takiej aplikacji nie do końca rozsądnie.

Dalej postanowiłem spróbować wersji internetowej многопанельного Twitter-klient Seesmic.

– podobało się to, że klient sieci web działa płynnie: nie drga, czcionki piękne, ресайз zdjęć właściwy, szara i czarna skórka.

Dock-4.jpg

— rozpoczęła się jedyną aplikacją w przeglądarce Safari, Seesmic nie zjadał więcej 200Мб, jak bym go nie puścił, a pracował o wiele гладче i przyjemniej, niż podróba na Air.

Dock-5.jpg

Dalej zacząłem szukać rodzimych klient dla mojego SYSTEMU i taki został znaleziony. Nazywa się on Nambu, który w tej chwili odbywa się zamknięte testy beta, ale można go pobrać na Siftpedia.

Nazwać projekt piękny język się nie włącza, ale funkcjonalność aplikacji na wysokości — to sprawia, że wszystkie te próby, które są potrzebne użytkownikom многопанельных twi-klientów.

Zrzut ekranu 2009-11-08 w 13.09.28.jpg

No i najważniejsze — jest darmowy i zajmuje w pamięci mojego KOMPUTERA tylko 50mb pamięci, co jest normalne, a dla netbooka.

Czy używasz regularnie Adobe Air aplikacje w pracy lub na wakacjach?

 

Jakie rodzimych klientów (nie Air i nie na stronie) używasz w swoich SYSTEMACH?