Druga beta-wersja iPhone OS 3.1 daje nadzieję na synchronizacji przez Wi-Fi

Druga wersja beta systemu operacyjnego iPhone OS 3.1 teraz jest dostępny dla programistów, z niektórych zalet w poprzedniej wersji. O tym mówi Jacky Cheung (Jacqui Cheng), edytor Ars Technica. Przy czym, zarejestrowane w Apple deweloperzy teraz będą mogły nawiązać połączenie między KOMPUTEREM a iPhone ‘ a za pomocą sieci bezprzewodowej Wi-Fi, bez konieczności połączenia przez porty USB. Jeszcze jeden plus – nawet za pomocą połączenia bezprzewodowego deweloperów są dostępne wszystkie te potrzebne im funkcje w programie Instruments, że i w przypadku komunikacji z komputerem poprzez kabel USB. Przy okazji, taka funkcjonalność daje widm nadzieję na to, że z nowym ios użytkownicy będą mogli zsynchronizować iPhone ‘ a z KOMPUTEREM bezprzewodowo.

Deweloperzy są przekonani, że ta możliwość jest bardzo wygodna dla ich pracy, ponieważ port USB może być konieczne do innych celów, niż podłączanie smartfona lub ipoda do komputera. Jednak sami przedstawiciele Apple ostrzegają, Wi-Fi, bez względu na jego wygodę w pracy, działa wolniej, niż komunikacja za pomocą USB. Ponadto istnieje ryzyko, że bateria iPhone lub iPod nie wytrzyma długiej pracy z włączonym Wi-Fi. Jeszcze jedna wada – za pośrednictwem Wi-Fi deweloperzy nie będą mogli instalować aplikacje ze zintegrowanego środowiska programistycznego Xcode, jak i nie będą w stanie rozwiązać problemy w aplikacjach.

Wśród innych cech drugi beta-wersji iPhone OS 3.1 warto zauważyć likwidację błędy w pracy Xcode i wielu oryginalnych aplikacji komunikatora.