Gdzie oglądać transmisji online zaćmień słońca

Wieczorem 21 sierpnia na terenie Ameryki Północnej nastąpi całkowite zaćmienie słońca. Jeśli jesteś tam, gdzie jest to astronomiczne zjawisko nie występuje, zawsze można spojrzeć na niego w internecie bez wysiłku i ryzyka dla zdrowia.

Zaćmienia słońca zdarzają się rzadko i przyciągają uwagę ludzi z całego świata. Ale obszar widoczności zaćmienia zawsze jest ograniczona. Na szczęście istnieją środki, które prowadzą transmisje tego dziwnego zjawiska.

Najbliższe całkowite zaćmienie słońca nastąpi 21 sierpnia. Jego maksymalna faza odbędzie się w 21:26 czasu polskiego. Następne całkowite zaćmienie słońca będzie tylko 2 lipca 2019 roku, i jego też nie można będzie obserwować na terytorium Rosji lub Europy.

Do tego dojdzie cztery prywatnych zaćmienia: 15 lutego 2018 r., 13 lipca 2018 roku, 11 sierpnia 2018 r. (można go będzie zobaczyć na terenie Rosji) i 6 stycznia 2019 roku. A 20 kwietnia 2023 roku odbędzie się hybrydowe (pełne i кольцеобразное jednocześnie) zaćmienie słońca.

Jeśli nie możesz zobaczyć zaćmienie na żywo, będzie można zobaczyć na zdjęcia i wideo lub w internecie na tych zasobach.

Web kasty NASA

Agencja kosmiczna zwykle przeprowadza transmisje dużych zaćmień. 21 sierpnia NASA pokaże, jak wygląda «wielkie amerykańskie zaćmienie» z różnych miejsc: z pomocą teleskopów, z balonów i badawczych lotniczych statków. Transmisja rozpocznie się na Ustream o 19:00 czasu polskiego, a kończy się o 23:00.

Drugiej strony-cast odbędzie się na stronie NASA EDGE i Facebook Live.

Pełna lista zasobów agencji do obserwacji zaćmień online można obejrzeć na tej stronie.

YouTube

Transmisję na żywo zaćmienie słońca 21 sierpnia będą pokazywać na kanale Ruptly TV. Ona rozpocznie się o 21:00.

MEDIA

Niektóre MEDIA, które działają tam, gdzie nastąpi zaćmienie, organizują transmisje tego zjawiska. 21 sierpnia najciekawsze będą CNN i The Weather Channel: używają technologii wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

360-stopniowe filmy z CNN będzie można obejrzeć na stronie kanału Facebook, od 20:00 czasu moskiewskiego. Jeśli masz VR-okulary, obserwacja będzie jak najbardziej zbliżona do prawdziwego doświadczenia.

Specjalne wydanie The Weather Channel rozpoczyna się o 13:00 czasu moskiewskiego. W nim będą wykorzystane w technologii rozszerzonej i mieszanej rzeczywistości, aby wyjaśnić, co się dzieje zjawisko astronomiczne. Transmisję będzie można obejrzeć na oficjalnej stronie kanału i na Twitterze.

Slooh

Organizacja ta znana www кастами z kosmosu. 21 sierpnia o 18:30 czasu polskiego na stronie internetowej i stronie w Facebook w ciągu sześciu godzin będzie prowadzona transmisja zaćmienia słońca z komentarzami ekspertów.