Google Chrome dla Mac jest już prawie gotowy do pomocy rozszerzeń

Jeśli w ogóle jak Google Chrome, ale od użycia zatrzymuje brak wsparcia dla rozszerzeń w systemie Mac wersji, to pomyśl o przejściu na Dev-wersji. Jest ona przeznaczona dla programistów, może być mniej stabilny, ale rozszerzenie już tam jest.

Teraz dla Google Chrome utworzono około 1500 dodatków. Nie tak wiele, jak Mozilla Firefox, ale najbardziej poszukiwane rozszerzenie już jest: blokowanie reklam, kliper Evernote, menedżerów haseł, уведомлялки usług pocztowych i usług (na przykład Google Wave), itp.

Do niedawna rozszerzenia można było używać tylko w nowej wersji Chrome dla systemu Windows. Wśród nowych funkcji Google Chrome dla Mac – wbudowana obsługa synchronizacji zakładek, możliwość usunięcia wyświetlanie nagłówka okna w влкадке (pojawia się tylko ikona strony internetowej, favicon, co oszczędza przestrzeń).

Możliwość dodawania rozszerzeń do Google Chrome dla Mac wkrótce będzie dostępna dla wersji beta przeglądarki. Google ma nadzieję, że to pozwoli Chrome godnie z powodzeniem konkurować z Firefox i Safari.