Google Chrome na Mac

Wyjście Google Chrome na Mac, jak wiadomo, jest opóźniony. Najpierw przypomnijmy, że chodziło o parę miesięcy, potem termin został przedłużony do sześciu miesięcy.

Ale jeśli nadal nie możesz się doczekać, spojrzeć na «Chrom», to należy zwrócić uwagę na CodeWeavers. Deweloperzy, którzy już znane produktu CrossOver (program pozwala na uruchamianie wielu aplikacji Windows na komputerze Mac bez konieczności instalowania SYSTEMU) zostało przeniesione Chrome na Mac i Linux. Przeglądarka otrzymała nazwę CrossOver Chromium.

Google Chrom Mak

Okno Programu CrossOver Chromium. Kliknij, aby powiększyć

Dystrybucja CrossOver Chromium waży około 50 Mb, w zdekompresowanym postaci zajmuje ponad 120 Mb. Do uruchomienia korzysta z Wine, pierwszy start wymaga bardzo dużo czasu — w moim przypadku przeglądarka uruchomi się przez 4-5 min. Następujące starty odbywają się szybciej, ale nadal Mozilla Firefox 3 wygląda szybciej.

CrossOver Chromium — to jest odpowiedź na pytanie «dlaczego programiści Google tak spieszą się z wydaniem Chrome dla Mac». Jak pokazało doświadczenie CodeWeavers, prostym przeniesieniem problem nie do rozwiązania. CrossOver Chromium okazał się niestabilny (aplikacja «wywala» nawet na prostych stronach, na których nie skrypty), powolne i niewygodne w użyciu (przede wszystkim ze względu na хоткеев).

Google Chrom Mak

Z tym, że CrossOver Chromium nie nadaje się do roli głównej przeglądarki, nie kłócą się i sami CodeWeavers. Obiecują kontynuować rozwój.

Strona: CodeWeavers

Cena: za darmo

P. S. Tylko Intel.