Graph Sketcher: rysujemy wykresy

Graph Sketcher z pewnością przyciągnie ludzi, którzy od czasu do czasu trzeba wyciągnąć proste grafiki. Do tego samego celu można, oczywiście, użyć Numbers, Grapher lub jakiś bogate pakiet graficzny, jednak szybkość tworzenia podobnych wykresów będzie niewielka, tak i decyzja, najprawdopodobniej uda z kategorii «broń na bombardowanie dywanowe».

 

TOS.APG 

 

U Graph Sketcher ma dwie ogromne zalety w stosunku do innych рисовалками: to jest dość proste do opanowania, a jednocześnie wystarczająco elastyczny, aby rozwiązać większość pilnych zadań plus jest przeznaczony jedynie do rysowania wykresów i więcej nic.

 

Każdy wykres można narysować na punkty w trybie WYSIWYG lub wbić dane w tabeli, powierzając malunki aplikacji. W razie potrzeby można szybko dodać podpisy, dodaj-usuń siatkę osi i skopiować otrzymany wykres do dokumentu. Dodaj edytuj, tak po prostu…

 

Czasami, co prawda, za zewnętrzną prostotą nie można dostrzec właściwą funkcjonalność. Tak, dowiedzieć się o możliwości tworzenia wykresów z kolumnami udało się tylko za pomocą саппорта (wskazówka: patrz właściwości Shape), chociaż w sumie jako narzędzie «siedział i rysował» Graph Sketcher konkurencji.

 

Cena tej radości wynosi 30 dolarów. Ubogim studentom autor gotów ustąpić licencję za «dychę»…