iMac i Mac mini nie będą hałasować napędami optycznymi

Mac MiniFirma Apple udostępniła aktualizację oprogramowania dla niektórych modeli komputerów iMac i Mac Mini, które powinny rozwiązać problemy z hałasem, dostępnym napędem optycznym podczas startu KOMPUTERA, i kompatybilności z modułami pamięci.

Aktualizacja Mac Mini EFI Firmware Update 1.2 przeznaczony jest do poprawy kompatybilności z modułami pamięci komputerów Mac mini, używanymi przy zwiększeniu ilości pamięci RAM.

Aktualizacja Apple SuperDrive 3.0 został zaprojektowany, aby zmniejszyć hałas wytwarzany przez napędem optycznym podczas uruchamiania systemu i wyjściu z trybu uśpienia. Ta aktualizacja będzie działać tylko z następującymi wersjami oprogramowania i modele komputerów:

  • z aktualizacją iMac EFI Firmware Update 1.4;
  • z aktualizacją Mac mini EFI Firmware Update 1.2;
  • z komputerami 20-calowy iMac 24-calowy iMac i Mac mini;
  • z komputerami, na których jest zainstalowana wersja systemu Mac OS X 10.5.7 lub nowsza wersja.

Mac Fix It daje użytkownikom produktów Apple rada instalowania aktualizacji. Po pierwsze, są one potrzebne tylko tym, którzy naprawdę mają opisane wyżej problemy z W i akumulacji RAM. Po drugie, w żadnym wypadku nie wolno przerywać procesu instalacji aktualizacji, w przeciwnym razie może to doprowadzić cały system z ustroju.