iPad 5 «schudnie», a ramka w iPad mini 2 będzie jeszcze cieńszy

iPad 5
iPad 5

Digitimes donosi, że piąta generacja pełnowymiarowego iPad jednoznacznie otrzyma cienką ramkę wokół ekranu i światło z jednej żarówki, a los iPad mini 2 decyduje się już teraz.

W aktualnym wydaniu iPad jest używany kilka źródeł światła, co nie pozwala, aby urządzenie znacznie cieńsze, a w Cupertino gotowi zmniejszyć wymiary tabletu niemal za wszelką cenę. Ale przy tym źródło twierdzi, że czas pracy na baterii gadżetu wzrośnie. Oczywiście za to trzeba dziękować iOS 7. Zresztą, nie jest wykluczona i nowy system zasilania tabletu. Twierdzi, że proces produkcji jest już nawiązany, i pierwsze wysyłki firma jest gotowa rozpocząć się już w sierpniu.

Ponadto, źródło twierdzi, że Apple jeszcze nie zdecydowały się losy drugiej generacji ipada mini, ale jeśli tablet zdecydują się uzupełniać Retina ekranem, to nie warto czekać na prezentacji urządzenia przed końcem bieżącego roku. Poinformowano również, że w Cupertino eksperymentują z wyglądem swojego 7,9-calowego tabletu, starając się zrobić ramkę wokół ekranu jeszcze cieńsze.