iPhone nowej generacji zyska nowego aparatu

Kolejna wersja komunikatora iPhone najprawdopodobniej będzie wyposażony w nową, 5-megapikselowy aparat. Tak się złożyło, że każda kolejna wersja urządzenia wychodzi z tego rodzaju ulepszeniami. Tak było i w tym roku, gdy światło ujrzał iPhone 3GS. W nim 2-megapikselowy фотомодуль był wymieniony na 3,2-megapikselowy.

Producent CIS-czujników OmniVision planuje podwoić dostawy aparatów do Apple – z 20 do 40 milionów sztuk w przyszłym roku. Pewien procent tych kamer wyniesie dokładnie moduły 5 megapikseli, które zostaną wykorzystane w nowej wersji iPhone ‘ a, a także i w ipody modeli iPod touch, nano i classic.

dla iPhone

Jak wielu z technika zrozumiały ludzie mogą zakładać wzrost liczby megapikseli, przy niezmienionej wysokości czujnika prowadzi do zmniejszenia czułości i nie zapewnia poprawy jakości zdjęć. Jednak OmniVision planuje wykorzystanie w swoich ¼ -calowe 5-megapikselowych kamerach technologii tylnego oświetlenia (BSI). Dzięki tej technologii zwiększa czułość optyki i jej wydajność (nagrywanie wideo w rozdzielczości 1080p z prędkością 30 klatek na sekundę).

Przy okazji, wyższą jakość aparatu w nowej wersji iPhone ‘ a na pewno gwarantuje komunikator zdolność do konkurowania z nowością Motorola Droid, optyka w której różni wyższej rozdzielczości, niż w iPhone 3GS.

Źródło zdjęć — Flickr. Autor — Christopher Chan