iPod touch w pomoc kupcom w sprzedaży detalicznej

Jakiś czas temu firma Apple zaczęła prowadzić rozmowy o tym, że planowane jest utworzenie specjalnych terminali dla sprzedawców detalicznych na bazie iPod touch za pomocą odpowiedniego programu i obudowy, w który są wbudowane czytniki kodów kreskowych i paska magnetycznego. Gdy urządzenie było gotowe, wielu sprzedawców starali się go kupić, aby ułatwić sobie proces sprzedaży i pobierania opłat od klientów. Jednak do niedawna przedstawiciele Apple stwierdził, że ten produkt jest opatentowany i stworzony nie na sprzedaż.

Ale, najwyraźniej, koncepcja kierownictwa firmy nieco się zmieniła i teraz Apple jest gotowa sprzedawać kupcom swoje terminale na ipodzie touch. Pracownicy zajmujący się sprzedażą w Apple, otrzymałeś zadanie zebrać kontakty wszystkich, którzy chcą kupić prawo do korzystania z technologii.

Ale jak by Apple nie spóźnić się ze swoim krokiem naprzeciw potencjalnym klientom. Przecież podobną technologię przygotowuje się do wyjścia i założyciel sieci Twitter Jack Dorsey (Jack Dorsey). 1 grudnia ogłosił starcie starcie Square, który będzie również współpracować z płatnościami. Dzięki technologii Square do dowolnego urządzenia z gniazdem wejścia audio można podłączyć czytnik paska magnetycznego. Na urządzeniu zainstalowany odpowiedni program i kupiec otrzymuje możliwość pobierania opłat od klientów.