iPod zmarł. Niech żyje iPod Touch!

Wiadomo, że Apple długo nie wprowadza na rynek produktów, które źle się sprzedaje. I jest to założenie, że firma wkrótce przestanie wydanie swoich odtwarzaczy MP3 iPod, pozostawiając tylko bardziej popularny – iPod Touch. O tym pisze TechCrunch. Po tym, jak wiceprezes Apple ds. finansów Peter Oppenheimer (Peter Oppenheimer) opublikował dane o dochodach od sprzedaży jej urządzeń przenośnych, wszystko wróciło na swoje miejsca. Okazuje się, że sprzedaż iPhone ‘ a w porównaniu z poprzednim rokiem wzrosła o 626%, a sprzedaż ipoda Touch – na 130%. W tym samym czasie poziom sprzedaży iPod się nie zmienił.

Nawet według samego Оппенхаймера, produkty iPod Touch i iPhone praktycznie wyparte właśnie odtwarzacz MP3 iPod z rynku. I to pomimo faktu, że Apple i tak należy do 70% całego światowego rynku odtwarzaczy MP3. To mówi o tym, że po prostu odtwarzacz wkrótce stanie się nie istotne, bo każdy telefon będzie odtwarzać muzykę tak samo, jeśli nie lepiej, a przy tym posiadać i innymi funkcjami (jak możliwości oglądać filmy, robić zdjęcia, aby mieć dostęp do Internetu, pracy z aplikacjami).

Tak więc, nawet jeśli iPod jest jeszcze utrzyma się na rynku przez jakiś czas istnieć to już długo nie potrwa. Jego w pełni zastąpi iPod Touch, który ostatecznie wyprze coś jeszcze bardziej nowe i niewiarygodne, a także bardzo przydatna dla konsumenta. Historia, jak wiadomo, rozwija się cyklicznie.

A oto kto na pewno będzie zbawiony, jak to młodszy Shuffle, popularny wśród miłośników aktywnego wypoczynku i sportowców.