iTunes 8: pierwsze wrażenia

Tylko ręce do tego, aby prowadzić nowy iTunes wystarczająco dużo czasu i podzielić się wrażeniami. Ogółem mamy:

Genius — do kroćset. Apple już dawno powinnam wprowadzić podobną sztukę w iTunes, ale to, co udało się w końcu mnie nie ucieszyło. Genius głupi jak but, działa przez znane miejsce i посути jest jeszcze jednym sposobem tworzenia list odtwarzania shuffle. Богомерзкий Music IP Mixer z jego wiecznymi trzasków i krzywą gębą, chociaż z pracą radził sobie dobrze, «geniusz» nabiera jakiegoś śmieci z biblioteki. Tymczasem Music IP plugin do винампа znajduje się w zestawie programu już od dawna i działa poprawnie. Oto i innowacje.

Widok z «siatką» — bardzo oczekiwane rozwiązanie, ponieważ od płaskiego listy bez okładek nadszedł czas, aby pozbyć. Realizowana jest dobrze. Od «gatunków» nie jestem zachwycony, ponieważ zamiast głupi taksonomii można byłoby zorganizować listy na podstawie akustycznych skanów, choć i na to, że jest już dziękuję. W sumie spodobał się pomysł z odtwarzaniem albumu po kliknięciu na strzałkę Play na okładce, zabawny drobiazg. Oto kolorów rozwiązaniem nie wszystko jest takie proste (to nie o projektowaniu nowego typu). U projektantów iTunes, wygląda na to, kolejny etap twórczości, m.in. naprawić bałagan w wyodrębnionej софтине one chyba nie przestaną nigdy.

Nowy renderer — dobrze. Stare było to jakiś czas temu wysłać na śmietnik bo takiej rzeczy mamy dużo za dużo jeszcze w czasach винампа. Jak zwykle Apple nie wymyślił rower, a po prostu kupiłam popularną «магнитосферу», z którym już zdążyłem zagrać.

Ustawienia wyraźnie полегчали. Część zupełnie кретинских punktów stamtąd już nie ma (mam nadzieję, że wartości zmiennych nie zmieniły się), choć musiał pożegnać się i z możliwością wyrzucić strzałki-linki do iTMS, wyłączyć które teraz można tylko przez konsolę. Jak czytamy na TUAW lub szukamy w google :)

P. S.: a tymczasem w jednym z nocnych kompilacji Cog pojawił się leo-like interfejs. Szkoda, że program wciąż ma błędy, bo z chęcią bym użył jej do odtwarzania muzyki.