Jak automatycznie aktualizować WordPress

Większość użytkowników, którzy korzystali z WordPress, okresowo (czasami bardzo często) spotkałem się z koniecznością aktualizacji silnika do najnowszej wersji. Taki proces składa się z kilku kolejnych krokach: tworzenie kopii zapasowych bazy danych, wyłączenie wtyczek, pobieranie i instalowanie nowych plików, aktualizacja bazy danych, aktywacja wtyczek i ich aktualizacja w razie potrzeby. A jeśli nie masz jeszcze kilka blogów?

Zaoszczędzić czas i ułatwić pomoże plugin WordPress Automatic Upgrade. Wszystkie wymienione operacje zrobi za ciebie, to działa w 2 trybach: krok po kroku (instrukcje poprowadzą cię krok po kroku) i automatyczne (wystarczy jedno kliknięcie). Należy zauważyć, że tryb automatyczny nie zawsze płynnie działa, to zależy od ustawienia chmod swoich wordpress plików i folderów.

Aby plugin WordPress Automatic Upgrade zarobił, trzeba go ustawić. Nic niezwykłego w jego instalacja nie jest, również, jak i ze wszystkimi wtyczkami (pobieramy archiwum, rozpakuj jego zawartość do folderu /wp-content/plugins/ bloga i aktywować wtyczkę w panelu administracyjnego).

via How To Upgrade Your WordPress Blog Automatically